27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۱۲ ۱۲:۲۰:۴۸
کد مطلب:  522301
در آموزش و پرورش سمیرم اتفاق افتاد :
برگزاری پروژه ی تئاتر برای همه ، تئاتر همه جا"

با تلاش معاونت پرورشی مجتمع فارابی سمیرم برای دومین سال پیاپی "پروژه ی تئاتر برای همه ، تئاتر همه جا" آموزشگاه شهید خواجه با هدف آموزش و خلاقیت و تمرین گروهی برگزارشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش سمیرم پروژه ی نمایش برای همه ، نمایش همه جا  همچون  سال گذشته با استقبال كم نظیر دانش آموزان در مدرسه شهید خواجه مورك برگزار گردید.در این طرح با كمترین امكانات ، بیشترین بازدهی در تولید اثر نمایش به دست می آید. استفاده از داستانهای عامیانه، فولك ، كلیله و دمنه ، مثنوی معنوی و ...به مطالعه  و پردازش فكری كودكان ونوجوانان بشدت كمك می كند. رهایی از ایزوله و خجالت و ارتباط با هم كلاسی ها از دیگر اهداف این پروژه می باشد.

حسین منصورزاده معاون پرورشی مجتمع فارابی سمیرم بعنوان مدرس تئاتر رسماً برای اجرای پروژه " مبارزه با خجالت و كم رویی " سال گذشته و همچنین  امسال به شهر بولونیای ایتالیا دعوت شد. اجرای نمایش «نه جنگی نه نگهبانی» ویژه كودكان می باشد این طرح نمایشی جزء شش طرح برگزیده جشنواره رؤیا تصوراتی از آینده و تئاتر است.

جشنواره امسال نیز از ۲۴ فوریه لغایت پنجم مارس ۲۰۱8 به مدت ۹ روز در شهر بولونیای ایتالیا برگزار می‌شود. جشنواره رؤیا و تصوراتی از آینده و تئاتر برنامه‌هایی همچون اجرای نمایش، كارگاه‌های آموزشی، سخنرانی برگزاری سمینار، كنفرانس و… درزمینهٔ سیاست‌های جشنواره را در دستور كار خود قرار داده است.

در پایان  این پروژه در پنجمین جشنواره بین‌المللی نمایش‌های كوتاه امارات  كه از۱۴ فوریه تا ۱۰ مارس در دبی برگزار گردید با پرفورمنس (No war-No ward) نه جنگی و نه نگهبانی به نویسندگی و كارگردانی حسین  منصورزاده و بازی همکار فرهنگی امید افشاری به زبان انگلیسی اجرا شد.

گفتنی است گروه نمایش پرنیان هفت‌رنگ نیز سال 93 در كشور یونان نمایش كمدی اكتشافات را به زبان انگلیسی در جشنواره بین‌المللی مدارس جهان Olymia Dion اجرا كرد كه با استقبال خوب مخاطبین مواجه گردید.

به اشتراک بگذارید :