1 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۱۲ ۰۹:۱۰:۳۰
کد مطلب:  521916
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان:
مدارس شاهد وظیفه پاسداشت مقام شهادت و ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت را بر عهده دارند

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: مدارس شاهد علی رغم شرح وظایف که بر عهده دیگر مدارس استان است، وظیفه دیگری را بر دوش دارند و آن، پاسداشت مقام شهادت و ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، شهین جوانی در گردهمایی و هم اندیشی کارشناسان و مدیران مدارس شاهد استان اصفهان اظهار کرد: امروز در استانی زندگی می کنیم که 23 هزار شهید را تقدیم انقلاب کرده است و قریب به 5500 شهید دانش آموز در حال تحصیل را در دل خود قرار داده است.

وی افزود: در یک روز 370 شهید بر دوش مردان شهر اصفهان تشییع شدند و بر این اساس می توان گفت که اصفهان شهر شهیدان است و به خود می بالیم که اصفهان شهر شهید خرازی ها و شهید همت ها است.

شهین جوانی ادامه داد: مدارس شاهد علی رغم شرح وظایف که بر عهده دیگر مدارس استان است، وظیفه دیگری را بر دوش دارند و آن، پاسداشت مقام شهادت و ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت است.

وی تصریح کرد: استان اصفهان در بین همه دستگاه های استان، در بحث ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت رتبه برتر را به خود اختصاص داد و به دلیل اهمیت این بحث امسال زنگ شروع سال تحصیلی در هنرستان شهید حججی در شهر نجف آباد به صدا در آمد.

وی اعلام کرد: امانت هایی که به دست ما سپرده شده اند نیاز به برنامه ریزی عالمانه و کارشناسانه دارند چرا که با برنامه ریزی های خود می توان موفق شد.

شهن جوانی گفت: در محیط مدرسه که کانون تربیت محله است، عالی ترین سرمایه های اجتماع در اختیار ما قرار گرفته اند بنابراین اتفاق اصلی باید درون مدرسه بیفتد و در غیر اینصورت نمود واقعی طرح ها و برنامه ها را نخواهیم داشت.

وی بیان کرد: مدارس شاهد ، مدیریت جهادی می طلبد نه صرف انجام وظیفه بنابراین کار در مدارس شاهد کار دل است؛ مدارسی که قاعده نظام و حاکمیت و ارتباط نظام را با مردم برقرار می کنند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: اگر قرار است چرخش های تحول آفرین را عملیاتی کنیم، صرف اینکه از مدرسه انتظار داشته باشیم که به آموزشی صرف عمل کند به اهداف خود نخواهیم رسید بلکه مدارس باید به مدارس مولد سرمایه اجتماعی تبدیل شوند.

به اشتراک بگذارید :