22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۱۲ ۰۸:۳۹:۰۶
کد مطلب:  521850
مدیر آموزش و پرورش ناحیه2بهارستان در نوزدهمین مانور سراسری ایمنی و زلزله:
برگزاری مانور های زلزله برای آمادگی دانش آموزان ضروری است

مدیر آموزش و پرورش ناحیه2بهارستان در نوزدهمین مانور سراسری ایمنی و زلزله در دبیرستان اندیشه-مبین گفت: برگزاری مانور های مداوم و مستمر برای آمادگی دانش آموزان در کشور واجب وضروری می باشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و  روابط عمومی اداره کل آموزشو پرورش شهرستان های استان تهران به نقل از ناحیه2بهارستان، آژیر نوزدهمین مانور زلزله و ایمنی به صورت همزمان در مدارس آموزش و پرورش ناحیه2 بهارستان و به صورت نمادین در دبیرستان دخترانه اندیشه-مبین به صدا در آمد.

 

حسینعلی بنار مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 بهارستان گفت:حدود 40 نوع بلایای طبیعی در جهان شناسایی شده که 32 نوع آن در ایران به وقوع می پیوندد و کشور ما از نظر بروز بلایای طبیعی در رتبه چهارم قرار دارد.

وی افزود: دانش آموزان چه در محیط مدرسه و چه در محیط منزل همواره در معرض خطرات ناشی از زلزله هستند، لذا برگزاری مانور های مداوم و مستمر برای آمادگی دانش آموزان در کشور واجب وضروری است.

 

بنار با اشاره به اینکه مدارس بهترین فضا برای آموزش جهت مقابله با آسیب های ناشی از بلایای طبیعی می باشند ، تاکید کرد: آموزشی که در مدارس بابت آمادگی در برابر زلزله وارتقاء ایمنی صورت می گیرد ،باید خاصیت مستمر و مداوم بودن را داشته باشد،تا ضمن ارتقای سطح دانش بتواند زمینه انتقال آموخته دانش آموزان به جامعه و محیط زندگی را فراهم کند .

 

مدیر آموزش و پرورش ناحیه2بهارستان ادامه داد: هدف از برگزاری این مانور کاهش تلفات و خسارات ناشی از زلزله بوسیله ارتقای فرهنگ ایمنی و مقاوم سازی، ایجاد آمادگی برای انجام واکنشهای صحیح و سریع در برابر زلزله و افزایش سطح آگاهی دانش آموزان در مورد زلزله و سایر پدیده های طبیعی است.

 

این مقام مسئول اهیمت این مانور را در بالا بردن مهارت و عکس العمل صحیح، افزایش سرعت عمل، ماندگار بودن آموزش ها و کاربردی کردن آنچه دانش آموزان  آموخته اند،دانسته و بر مستمر بودن این گونه مانورها در سطح مدارس تاکید کرد.

به اشتراک بگذارید :