1 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۱۱ ۲۱:۲۷:۴۲
کد مطلب:  521638
قائدیها در چهارمین یادواره شهدای فرهنگی و دانش آموز شهرستان دهاقان:
توصیه اول تمامی شهیدان، پیروی از ولایت فقیه، تدین ، ایمان و بودن در راه خداست

در آغاز هفته وحدت و در آستانه میلاد مسعود و خجسته نبی مکرم اسلام (ص) چهارمین یادواره شهدای فرهنگی و دانش آموز شهرستان دهاقان در سینمای آزادی برگزار گردید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش دهاقان در این یادواره که با حضور مسئولین، جمعی از معلمان ، دانش آموزان، خانواده شهدا، معتمدین و مردم منعقد گردید، قائدیها ضمن ابراز خرسندی از حضور و تشکر از برگزارکنندگان، گفت: بهترین وصف شهدا را حضرت امام (ره) می فرمایند که شهدا شمع محفل دوستانند، شهدا در قهقهه مستانه شان شادی و در شادی صولتشان عند ربهم یرزقون هستند و نفوس مطمئنه ای هستند که مورد خطاب فدخلی فی عبادی و ادخلی جنتی پروردگارند. از مقام معظم رهبری هم یک جمله بسیار زیبا در یادها مانده است که می فرمایند: امروز بزرگداشت و زنده نگهداشتن نام و یاد شهدا کمتر از شهادت نیست.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان ضمن اشاره به بخشهایی از سخنان مقام معظم رهبری در باب نقش حضرت زینب (س) در زنده نگهداشتن واقعه کربلا، بیان نمود که در واقع زیباترین تابلوی عصر عاشورا را حضرت زینب (س) نقاشی کرده است. اگر روشنگری ها و خطبه های حضرت امام سجاد (ع) و حضرت زینب (س) در مجالس بنی امیه و ابن زیاد نبود، بسیاری از مردم از درک موضوع شهادت و واقعه کربلا عاجز می ماندند.

قائدیهادر ادامه سخنان خود به بخشهایی از زیبایی تفسیر قرآن کریم در توصیف شهید و شهادت پرداخت و گفت: روزی خوردن و زنده بودن، زندگی و حیات شهید ابدی است. مسرت و خوشحالی شهید، ضایع نشدن عمل شهید، ورود به برکت و رحمت الهی همگی به زیبایی در قرآن 55 مرتبه مورد وصف قرار گرفته است.

دبیر شورای آموزش و پرورش استان اصفهان در یادواره شهدای فرهنگی و دانش آموز شهرستان دهاقان بیان نمود: امروز انقلاب ما، اقتدار ما، عزت ما به برکت خون شهداست. اگر امروز، ما در دنیا حرف اول را می زنیم، شک نکنید که به برکت خون شهداست. اگر امروز دو سردار بزرگ ما، یکی دکتر ظریف در عرصه دیپلماسی در مقابل دنیا از حق و حقوق ملت ما دفاع می کند و دیگری سردار سلیمانی، طومار شجره خبیثه داعش را جمع می کند، این به برکت خون شهداست. امروز اقتدار، عزت، افتخار، ایستادگی و پیشرفت کشور ما، همه و همه به برکت خون شهداست.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان در ادامه سخنان خود به ایراد این مطلب پرداخت که اگر تک تک وصیت نامه شهدا را بررسی کنید، بدون استثنا توصیه اول آنان، پیروی از ولایت فقیه، تدین ، ایمان و در راه خدا بودن است. ایشان افزودند: امروز زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا وظیفه همه ماست. امروز بعد از حرمین شریفین و حرم ائمه اطهار ، مقدس ترین مکان ها، جاهایی است که خون جوانان ما به زمین ریخته شده است. پاسداشت خون شهدا، الگوسازی از شخصیت و سیره شهید و پیروی از شهیدان وظیفه تک تک ماهاست.

قائدیها در قسمت پایانی سخنان خود، بیان کرد: بزرگداشت شهدا، یعنی تکریم نیکی ها، یادواره شهدا یعنی تکریم اخلاق، ایمان و ارزشها، یادواره شهدا یعنی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تکریم و بزرگداشت خانواده شهدا به ویژه پدران و مادران شهدا. مدیرکل آموزش و پرورش در این قسمت از سخنان خود، ضمن قرائت آیاتی از کلام الله مجید در وصف شهید و شهادت، گفتند: صدای شهیدان تا ابد در گوش زمان پیچیده است و زیباترین و با نغمه ترین نواها، نوای شهیدان است و شهیدان در طول تاریخ جاودانه خواهند ماند.

گفتنی است شهرستان دهاقان دارای 11 معلم و 39 دانش آموز شهید است که چهارمین یادواره این شهیدان با همت مدیریت آموزش و پرورش، کانون بسیج فرهنگیان، ناحیه مقاومت بسیج، بنیاد شهید و امور ایثارگران و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی یادواره آنان در شهرستان برگزار گردید.

در این یادواره که با حضور پرشور و با معرفت دانش آموزان، فرهنگیان، خانواده شهدا، مردم و مسئولین برگزار گردید، علاوه بر سخنرانی مدیرکل، بخش های دیگر برنامه شامل خاطره گویی حاج عبدالحسین احمدیان پدر دو دانش آموز شهید، قرائت دلنوشته دانش آموزی، اجرای سرود دانش آموزی، پرده خوانی در باب شهیدان به سبک شاهنامه ، سوگندنامه دانش آموزی و ... بود که در سینما آزادی دهاقان به صورت بسیار جذاب و جالب برگزار گردید.  

به اشتراک بگذارید :