28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۱۱ ۰۹:۱۵:۰۰
کد مطلب:  521059
همزمان با سراسر کشور:
نوزدهمین مانور سراسری زلزله در مدارس شهرستان های استان تهران برگزار شد

باهدف آماده سازی دانش آموزان و آموزش آنها در شرایط بحرانی و مقابله با بلایای طبیعی، همزمان با سراسر کشور نوزدهمین مانور زلزله وایمنی در مدارس شهرستان های استان تهران برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به نقل ازاسلامشهر ،نوزدهمین مانور سراسری زلزله و ایمنی با حضور معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای تهران معاون مدیر کل بحران استانداری تهران  ،مدیر آموزش و پرورش اسلامشهر ، ،پلیس راهور ،جمعیت هلال احمر ، سازمان آتش نشانی ، شبکه بهداشت و درمان و اورژانس ،کارشناسان سازمان های آب، برق و گاز به صورت نمادین درآموزشگاه شهدای فرهنگیان برگزار شد.

مجتبی هاشمی، معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای تهران،با اشاره به ضرورت و اهمیت برگزاری چنین برنامه هایی ،گفت: مانور زلزله یک فرآیند تربیتی وآموزشی است .

وی افزود: در این مانور دانش آموزان با یادگیری اصول ایمنی در شرایط بحرانی میتوانند ، از جان خود و اطرافیانشان محافظت کنند و این امری بسیار قابل توجه می باشد که نباید به سادگی از کنار آن گذشت.

 

در ادامه محمدرضا درگزی معاون مدیر کل بحران استانداری تهران اظهار گفت: کشور ما در کمربند زلزله قرار دارد و وقتی که از این مسئله آگاهیم ،باید راهای مقابله با بلایای طبیعی را نیز بدانیم.

 

وی با اشاره به زلزله ای که در کشور ژاپن رخ داد و اینکه آن زلزله خسارتی در بر نداشته است، افزود: ما هم باید با رعایت کردن اصول ساختمان سازی و دیدن آموزش های لازم برای مواجه شدن با زلزله ، از جمله اجرای مانورهای آمادگی ،بتوانیم  میزان خسارت هارا پایین بیاوریم.

 

درگزی با ذکر شعار مانور زلزله (مدرسه ایمن، جامعه تاب آور) ادامه داد: جامعه تاب آور یعنی باید در ساختار جامعه، ساختمان ها و اماکن در هنگام وقوع حوادث طبیعی مثل زلزله به گونه ای عمل کنیم که از بین نروند و یا آنقدر مقاومت داشته باشند تا ساکنان در مواجهه با این حوادث بتوانند از ساختمان ها خارج شوند.

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :