22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۱۱ ۰۹:۱۳:۳۸
کد مطلب:  520910
در راستای پرسش مهر ریاست محترم جمهور:
مسابقه انشا نویسی در بین سوادآموزان برگزار می شود

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از برگزاری مسابقه فرهنگی، آموزشی انشاء نویسی در بین سوادآموزان دوره انتقال و خانواده آنان در راستای «پرسش مهر ریاست جمهوری» در هفته سوادآموزی خبر داد.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، وی با اشاره به فراخوان ملی پرسش مهر ریاست جمهوری گفت: در سنوات گذشته نیز مسابقه انشاء نویسی در قالب پرسش مهر رئیس جمهور و به صورت دست نوشته در سطح کلاس های دوره انتقال برگزار و با استقبال چشمگیر در سطح استان مواجه بوده است.

وی با تاکید بر اینکه احترام  به نفس و احترام به دیگران از آموزه های حیاتی در روابط مبتنی بر اصول اخلاق اسلامی است ،افزود: آنچه می بایست در مدارس، خانواده ها و در کل جامعه ما صورت پذیرد ایجاد روحیه و فرهنگ تعامل پذیری با یکدیگر و تحمل افکار و اعتقادات دیگران  می باشد،

شهریاری با اشاره به پرسش مهر ریاست محترم جمهور پیرامون تحمل پذیری ادامه داد: در صورتی که بتوانیم این فرهنگ را در افراد و در محیط آموزشی نهادینه سازیم، در آینده افرادی انتقاد پذیر و با روحیه تعاملی و ارتجاع پذیر خواهیم داشت.

این مقام مسئول تصریح کرد:تقویت روحیه مشارکت جویی در بین سوادآموزان و اعضای خانواده آنان، ارتقای آگاهی سوادآموزان نسبت به بهبود و ترویج رفتارهای مثبت بین اعضای خانواده و همچنین تقویت رفتار و اخلاق سازنده افراد برای ارتباط موثر با افراد جامعه و مشارکت بهتر در فعالیت های اجتماعی از اهداف اصلی برگزاری این مسابقه می باشد.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ،توسعه و نشر فرهنگ و معارف اسلامی در بین سوادآموزان را یکی از سیاست های مهم سازمانی در اجرای برنامه های سوادآموزی دانست و افزود:مسابقه مذکور با محوریت پرسش مهر ریاست جمهوری در چهار عنوان برای انشاء نویسی تهیه و ارائه شده است که در هفته سوادآموزی در سطح استان در بین کلیه کلاسهای دوره انتقال برگزار خواهد شد.

شهریاری با اشاره به برنامه ریزی مناسب برای اجرای مسابقه در شهرستانهای تهران ، تاکید کرد: ترغیب مخاطبین برای مشارکت حداکثری در مسابقه و هماهنگی و جلب مشارکت دستگاههای فرهنگی آموزشی و اجتماعی از جمله اقدامات ضروری در این راستا می باشد.

گفتنی است، از سوادآموزان برتر و منتخب در سطح شهرستان، استان و کشور تقدیر خواهد شد.

 

به اشتراک بگذارید :