20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۱۱ ۰۸:۳۳:۱۷
کد مطلب:  520811
وزیر آموزش و پرورش در آیین اختتامیه چهل و هفتمین جشنواره فیلم رشد:
جشنواره فیلم رشد، دریچه ای متفاوت به مقوله آموزش و پرورش باز می کند

وزیر آموزش و پرورش، گفت: جشنواره فیلم رشد، دریچه ای متفاوت به مقوله آموزش و پرورش باز می کند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی وروابط عمومی وزارت آموزش وپرورش به نقل از استان خراسان رضوی، سید محمد بطحایی در آیین اختتامیه چهل و هفتمین جشنواره فیلم رشد، گفت: یکی از انتقادهایی که به نظام آموزش و پرورش ما وارد است، این است که چرا آموزش ما با واقعیت های زندگی بیگانه است و با آنچه که امروز در جامعه نیاز است، فاصله دارد.

 

وزیرآموزش و پرورش افزود: چرا در محیط آموزشی ما که باید درآن نشاط، صبر و صداقت ارائه شود و با مفاهیم و آمیزه های ما متناسب باشد نمره موفقی داده نمی شود.

 

وی ادامه داد: برگزاری چنین جشنواره هایی نگاه آموزش و پرورش ما را بازتر می کند و با ایجاد دریچه ای نو، نگاهی متفاوت برای ما ایجاد می کند.

 

بطحایی تصریح کرد: نقش و جایگاه رسانه های آموزشی در فرآیند یادگیری بدون استفاده از فن آوری های نوین آموزشی، ناکارآمد خواهد بود، زیرا استفاده از این فن آوری ها بادگیری را سرعت بخشیده و به یادگیری ها عمق می بخشد.

 

وی خاطرنشان کرد: با بروز این فن آوری های نوین و ظهور شبکه های اجتماعی برای محیط های یادگیری، گستره فراتری را ایجاد کرده که در این فرایند اگر نظام آموزش و پرورش از ظرفیت های این فن آوری ها بهره نبرد، سهم خود را در آموزش دانش آموزان از دست خواهد داد.

 

وزیرآموزش و پرورش با اشاره به اهمیت یادگیری در سند تحول بنیادین، افزود: جشنواره فیلم رشد برای نمایان ساختن این ظرفیت ها، نقش بسزایی دارد.

 

وی با بیان اینکه وجود فن آوری های نوین می تواند در بحث تهاجم فرهنگی نیز اثر بگذارد، بیان کرد: امروزه آثار مخرب این شبکه ها در همه کشورهای دنیا دیده می شود، در ایران نیز باتوجه به دارا بودن فرهنگ غنی نیز می تواند به یک تهاجم فرهنگی تبدیل شود.

 

بطحایی افزود: در این رسانه ها می توان از فرهنگ اسلامی و دینی بهره برد و خلق آثار دینی در این خصوص راهگشا است.

 

وی از راه اندازی شبکه ملی آموزش و پرورش خبر داد و گفت: برای ارسال پیام های دیداری و شنیداری برای مخاطبین خاص، شبکه ملی آموزش و پرورش راه اندازی می شود.

به اشتراک بگذارید :