22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۱۱ ۰۸:۳۲:۲۲
کد مطلب:  520805
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش:
بودجه و اعتبارات آموزش و پرورش، سال آینده به صورت استانی خواهد شد

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت بودجه و اعتبارات آموزش و پرورش، سال آینده به صورت استانی خواهد شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی وروابط عمومی وزارت آموزش وپرورش به نقل از استان اصفهان، علی الهیار ترکمن در گردهمایی و هم اندیشی ذیحسابان ادارات کل آموزش و پرورش کشور اظهار کرد: همه نظریه پردازان راه توسعه و پیشرفت را در آموزش می بینند.

 

وی افزود: واقعیت این است که مشکلات آموزش و پرورش لاینحل نیست بلکه از دل مسائل مالی نشات می گیرد که انشالله با تخصص شما بتوانیم اقدام به برطرف کردن مسائل کنیم و زمینه را برای انجام فعالیت های تخصصی آموزش و پرورش ایجاد کنیم.

 

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: در خصوص اجرای بودجه 1396 از سوی وزارت، مبلغی اختصاص داده شد و  اخیرا نیز یکسری ابلاغیه هایی به استان ها ابلاغ شده است.

 

الهیار ترکمن اعلام کرد: در سال آینده بودجه و اعتبارات آموزش و پرورش به صورت استانی خواهد شد.

 

وی تصریح کرد: اصل کار ما، افق تحولی پیش رو است که معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش قصد دارد کار را به بهترین نحو ممکن پیش ببرد.

 

الهیار ادامه داد: بحث بودجه، پاشنه آشیل های سخت آموزش و پرورش شده است و تا زمانی که منابع لازم برای این کار وجود نداشته باشد نمی توانیم موفقیتی را متصور شویم و به همین جهت بحث بودجه از جمله موضوعات اساسی است که لازم است در تمام زمینه های آن ورود پیدا کنیم.

 

وزارت آموزش و پرورش از کسری بودجه مزمن رنج می برد که خود معلول عوامل دیگری است. و شروع کسری بوجه به دهه 60 برمی گردد که رشد جمعیت دانش آموزی بسیار بالا بود.

 

وی با اشاره به اصلاح شکل بودجه ریزی گفت: ما نیاز داریم شکل بودجه ریزی را در آموزش و پرورش تغییر دهیم که نیازمند تخصص است.

 

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: هم اکنون در حال تحلیل بسته های خاص برای شیوه های تامین مالی برای آموزش و پرورش هستیم.

 

وی تصریح کرد: درآمدزایی در آموزش و پرورش به دلایل مختلف امکان ناپذیر است و مدرسه به عنوان واسطه باید منابع بیرون را به فضای داخل وارد کند.

به اشتراک بگذارید :