27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۱۱ ۰۸:۲۷:۵۳
کد مطلب:  520794
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان:
ارتقای جایگاه آموزش ابتدایی به عنوان یک هدف با ورود نیروهای سرباز معلم، بسته های حمایتی است

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: ارتقای جایگاه آموزش ابتدایی به عنوان یک هدف با ورود نیروهای سرباز معلم، بسته های حمایتی است.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، شهین جوانی در اولین مجمع عمومی گروه های آموزشی دوره ابتدایی اظهار کرد: متاسفانه در حال حاضر در دوره ابتدایی اجازه بچگی کردن به دانش آموزان داده نمی شود  و از آنها همانند افراد بزرگ انتظار دارند و به دلیل شرکت در آزمون ها، آنها را سخت کوش می کنیم حال با این وجود واقعا قرار است به کجا برسیم؟

وی افزود: از شما خواهش می کنم در نواحی و مناطق مورد نظر خود اقدام به نیازسنجی کنید چرا که رنگین کمانی از نیروها را در آموزش ابتدایی داریم.

شهین جوانی ادامه داد: ارتقای جایگاه آموزش ابتدایی به عنوان یک هدف با ورود نیروهای سرباز معلم، بسته های حمایتی است.

وی بیان کرد: یکی از موضوعات مهم که باید مورد توجه قرار گرفته شود این است که باید اتاق رابطه داشته باشیم و به دنبال آن نیز رابطه خصوصی معلم و شاگرد ایجاد شود تا یادگیری هم بوجود آید.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: تصمیم گیری در خصوص قبولی یا مردود شدن دانش آموز یک تصمیم صرف آموزشی نیست بلکه یک تصمیم اخلاقی و وجدانی است. اینکه اگر مردودی به نفع دانش آموز است انجام شود.

وی عنوان کرد: در خصوص کودکان با نیاز ویژه و در معرض افت تحصیلی باید از هم اکنون آغاز به کار کنید، همچنین کلاس های فوق برنامه و پایگاه رشد داشته باشید و این رسالت باید بردوش شما سنگینی کند که توانمندسازی نیروی انسانی باید توسط سرگروه ها اجرا شود.

شهین جوانی ادامه داد: سرگروه ها نماینده استان در مناطق و نواحی هستند و باید اقدام به انعکاس اشکالات کنند.

وی گفت: شما باید برای تبدیل شدن دانش آموزان به شهروندان موثر نقاد اثربخش تلاش کنید آیا با این همه بررسی کتب، دانش آموزان ما توانسته اند در آزمون های تیمز و پرلز موفق عمل کنند؟

وی تصریح کرد: دانش آموزی که احساس تعلق آن برآورده نشود نمی تواند در تحصیل و عملکرد خود موفق باشد بنابراین این احساس تعلق در کارگروهی ایجاد می شود.

 

به اشتراک بگذارید :