27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۰۸ ۱۹:۵۹:۱۳
کد مطلب:  519723
مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان:
امروز جوامعی تاب آورتر و موفق تر هستند که خود را از همه جوانب به درجه ایمنی بالای فردی و اجتماعی رسانده اند

مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: امروز جوامعی تاب آورتر و موفق تر هستند که خود را از همه جوانب به درجه ایمنی بالای فردی و اجتماعی رسانده اند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، محمد حسن قائدیها در مراسم مانور زلزله اظهار کرد: مانور زلزله یک آزمایش آمادگی برای همگان است و اینکه به منظور برگزاری این مانور 14 دستگاه در کنار یکدیگر قرار می گیرند نشان از اهمیت این موضوع است.

وی افزود: از نظر دینی، تکلیف همه انسان ها، آماده بودن برای مقابله با حوادث و اتفاقات مختلف است.

محمد حسن قائدیها ادامه داد: هر کجا مردم آمادگی بیشتری دارند، بدون شک در مقابله با حوادث موفق تر هستند و مشکلات کمتری بر آنها حادث می شود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: اینکه برنامه را تحت عنوان مدرسه ایمن و جامعه تاب آور نامگذاری کرده اند نشان از آن است که در تمام مراحل، همه مردم ایران باید خود را آماده مقابله با حوادث احتمالی کنیم.

وی عنوان کرد: امروز جوامعی تاب آورتر و موفق تر هستند که خود را از همه جوانب به درجه ایمنی بالای فردی و اجتماعی رسانده اند.

وی تصریح کرد: ایمنی فردی برای انسان، به معنای قدرت و توانایی نه گفتن و ایستادگی در مقابل آسیب های مختلف اجتماعی است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: یک فرد زمانی انسان ایمن و تاب آور است که توانمنتدی وجودی و فردی خود را افزایش داده باشد.

وی ادامه داد: توانمندی اجتماعی نیز از وحدت، همکاری و هماهنگی افراد درکنار یکدیگر تشکیل می شود.

محمد حسن قائدیها اضافه کرد: تخریب در جوامعی بیشتر است که انسان ها پیرامون نحوه مقابله با حوادث از آگاهی لازم برخوردار نیستند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان افزود: حوادث طبیعی دنیا زلزله را نمی توان به جامعه بی دین نسبت داد و چنین تحلیل هایی از عدالت خداوند به دور است بنابراین جامعه ای موفق تر است که خود را از جوانب مختلف ایمن کند.

وی تصریح کرد: اینکه انسان توانمندی درونی خود را افزایش دهد به معنای جامعه مقاوم است و این توانمندی درونی فرد، همان مقابله با آسیب های اجتماعی، توانایی نه گفتن در مقابل بحران های مختلف است.

محمد حسن قائدیها افزود: با صراحت اعلام می کنم که ایران می تواند به عنوان یک جامعه مقاوم صد درصدی مطرح باشد.

وی تاکید کرد: مشاهدات نشان می دهد که مردم اصفهان نسبت به استفاده جمعی از منابع طبیعی بسیار خوش فکر هستند و هم اینکه مردم این شهر مقابل وقوع بحران های اتفاقی را گرفته اند و این واقعیت ها به معنای آمادگی در مقابل حوادث است.

محمد حسن قائدیها تصریح کرد: استان اصفهان جزو استان هایی که کمترین بحران ها را در حوادث مختلف دارد و این ما

برگزاری مانورهای مختلف از جمله مانور زلزله نشان از وحدت، آمادگی؛ کنار یکدیگر بودن و کمک کردن است.

 

به اشتراک بگذارید :