20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۰۸ ۰۷:۴۹:۵۸
کد مطلب:  518750
معاون تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران :
نشاط آموزشی در مدارس مراحل یادگیری را آسان تر می کند

همایش منطقه ای مبارزه با اعتیاد وآسیب های اجتماعی در هنرستان بنت الهدی ورامین بر گزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ،همایش  منطقه ای مبارزه با  اعتیاد وآسیب های اجتماعی با حضور معاون تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، مدیر آموزش و پرورش ورامین ، فرماندهی نیروی انتظامی شرق استان تهران ،  رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب های  اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران،اعضای شورای معاونین و جمعی از مسولین شهرستان در هنرستان بنت الهدی ورامین  بر گزار شد .

رحیم معاون تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران ،گفت : یکی از  موثرترین راههای پیشگیری و مقابله با آسیب های اجتماعی توسعه فرهنگ دینی و تربیتی است که باید به این امر توجه ویژه ای  شود .

وی افزود : وجود نشاط آموزشی در مدارس مراحل یادگیری را آسان تر می نماید .

رحیم با اشاره به اجرای بر نامه های متعدد به مناسبت هفته مبارزه با اعتیاد وآسیب های اجتماعی ، تاکید کرد: برنامه‌های متنوع آموزشی، فرهنگی و مراقبتی، در قالب برگزاری کارگاه‌های آموزشی، همایش‌ها ، تجلیل از فعالان پیشگیری، برگزاری نمایشگاه‌های پیشگیری، مسابقات فرهنگی ورزشی، تهیه میثاق نامه‌های پیشگیری، توزیع محصولات فرهنگی و نیز برنامه‌های میدانی در سطح مدارس، مناطق از دیگر اقدامات در این هفته می باشد .

معاون تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران با تاکید بر این که یکی از اهداف  این همایش آماده کردن دانش آموزان برای بهتر زیستن است ، تصریح کرد :رویکرد پیشگیری از آسیب های اجتماعی درنظام آموزش و پرورش بر اساس سه اصل دانستن ، آگاهی و دانش استوار است که باید مورد توجه لازم قرار گیرد.

این مقام مسئول خود باوری و خود پنداری و اعتماد به نفس را جمله نیاز های ضروری دانش آموزان  دانست و افزود: پیوند خانه و مدرسه در توانمند سازی روانی اجتماعی دانش آموزان بسیار موثر می باشد.

 

 

به اشتراک بگذارید :