20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۰۸ ۰۷:۴۷:۲۱
کد مطلب:  518746
درنشست خبری صورت گرفت :
پاسخ هاي رئيس سازمان مدارس و مراكز غيردولتي و توسعه مشاركت هاي مردمي به سئوالات خبرنگاران

در نشست خبري اصحاب رسانه ، رئيس سازمان مدارس و مراكز غيردولتي و توسعه مشاركت هاي مردمي به سئوالات خبرنگاران پاسخ داد.

 

 

 

 

 

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش،پيش از ظهر امروز، مجتبي زيني وند در نشست خبري به سئوالات خبرنگاران پاسخ داد

وي در پاسخ به سوالي درخصوص شهريه‌هاي 25ميليوني در برخي مدارس‌ غيردولتي شهرتهران گفت: متاسفانه برخي مدارس غيردولتي تهران الگوي شهريه را رعايت نكرده اند و بيش ازآنچه دردستورالعمل تعیین شده، شهريه از اوليا دريافت كرده اند كه اين امر نارضايتي والدين و درنهايت بدبيني جامعه نسبت به مدارس غيردولتي را در پي خواهد داشت بنابراين موضوع مذکور را از طريق اداره كل آموزش و پرورش شهرتهران پيگيري كرديم .

 

زيني وند افزود: در بسياري از استان ها حتي در شهرستان هاي استان تهران موسسين مدارس غيردولتي در تامين اجاره بهاي فضاهاي آموزشي خود دچار مشكل و با كمبودهاي مالي روبرو هستند .

 

*تشکیل کارگروه های تعیین شهریه دراستان ها

 

وي ارائه الگوي واحد شهريه مدارس غيردولتي را ناكارآمد دانست و افزود : شرايط هر منطقه و استان متفاوت است بنابراين یک الگوي واحد براي سراسر كشور پاسخگو نخواهد بود، براساس ماده هاي 15 و 16 قانون مدارس غیردولتی كارگروههاي تعيين شهريه دراستان ها تشكيل مي شود تا براساس مقتضيات هرمنطقه و استان شهريه هاي مدارس غيردولتي را مشخص كنند .

 

رئيس سازمان مدارس و مراكز غيردولتي و مشاركت هاي مردمي ، الكترونيكي شدن آموزش ها را امري ضروري دانست و افزود: هيچ محدوديتي در ارائه آموزش هاي الكترونيكي ندايم و زير ساخت هايي فراهم شده تا از طريق آموزش الكترونيكي درمناطق محروم ، عدالت آموزشي را محقق كنيم .

 

*ایجادصندوق حمایت ازتوسعه مدارس غیردولتی

 

وي در پاسخ سئوالي در خصوص اصلاح اساسنامه اظهار كرد : اساسنامه سازمان مدارس غيردولتي ، صندوق حمايت از توسعه مدارس غيردولتي و آئين نامه ماده 12 ، در كميسيون هاي اصلي و فرعي دولت به تصويب رسيده است .

 

زيني وند ادامه داد : يكي از بندهاي قانون تاسيس مدارس غيردولتي ماده 10 و مربوط به ايجاد صندوق حمايت از توسعه مدارس غيردولتي است كه قرار است بخشي از بيمه معلمان شاغل درمدارس غير دولتي از طريق اين صندوق پوشش داده شود البته سازمان برنامه و بودجه رديف  های بودجه اي براي طرح خريد خدمات آموزش و صندوق حمايت از مدارس مذكور اختصاص داده است .

 

وي توسعه مشاركت در آموزش و پرورش را نه يك انتخاب بلكه يك ضرورت اعلام و عنوان كرد : در سال تحصيل جاري 18/10 دانش آموزان معادل يك ميليون و 300 هزار نفر در مدارس غيردولتي تحصيل مي كنند وبراساس سياست هاي آموزش و پرورش اين آمار بايد در سال 99 بايد به 15 درصد برسد .

 

*نصب کدرهگیری درتابلومدارس غیردولتی

 

رئيس سازمان مدارس ومراكز غيردولتي و مشاركت هاي مردمي از نصب كد رهگيري در تابلوهاي مراكز آموزشي غيردولتي خبردادو افزود : اولياي دانش آموزان از طريق كد رهگيري مي توانند وضعيت مدارس را استعلام كنند، بنابراين مراكزي كه آموزش هايي براي افراد زير 20 سال ارائه مي دهند الزاما و طبق قانون بايد از آموزش و پرورش مجوز دريافت كنند .

 

*ارتباط زنده با دانش آموزان کرمانشاهی درکلاس های درس مجازی

 

شايان ذكر است در اين نشست خبري كه با ويدئو كنفرانس مديران استاني نيز حضور داشتند ، در اواخر نشست ارتباط زنده اي با مدارس مجازي مناطق زلزله زده كرمانشاه برقرار شد و تعدادي ازمعلمان و دانش آموزان از وضعيت ارائه آموزش هاي الكترونيكي و آنلاين براي خبرنگاران گزارشي ارائه كردند.             

به اشتراک بگذارید :