25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۰۷ ۰۹:۲۱:۲۲
کد مطلب:  518014
در آموزش و پرورش ناحیه 4 اتفاق افتاد :
کلنگ زنی آموزشگاه خیرساز زنده یاد کیوانیان

آیین کلنگ زنی مدرسه خیرساز زنده یاد حاج رمضان کیوانیان ،در سالن اجتماعات دبیرستان راضیه ناحیه۴ برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش ناحیه۴ ، آیین کلنگ زنی مدرسه خیرساز زنده یاد حاج رمضان کیوانیان در سالن اجتماعات دبیرستان راضیه ناحیه۴ برگزار شد.

در این مراسم که خانواده مرحوم کیوانیان حضور داشتند کمال مدیر آموزش و پرورش ناحیه۴ اظهار کرد : ما به نمایندگی بیش از ۸۲ هزار دانش آموز و ۴ هزار همکار فرهنگی ناحیه ۴ از خانواده زنده یاد کیوانیان تشکر می کنیم .

وی در ادامه افزود: هدف از برگزاری این جلسه اشاعه فرهنگ مدرسه سازی و تشویق خیرین در  این کار بزرگ است.

کمال  با اشاره به آیات قرآن در مورد  انجام کار خیر و سختیِ گذشتن از مال و پیوند متاع قلیل دنیوی به خیر کثیر گفت : باید به خیرین تبریک گفت که با خدا معامله می کنند.

وی مدرسه سازی را در اولویت کارهای خیر در جامعه دانست و افزود: مدرسه مکانی ست همه شمول که هر کسی در هر شرایطی واز هر طبقه فرهنگی از  جامعه به آن نیازمند است پس مدرسه خیرساز جایی ست که همه افراد اجتماع می توانند از بنای اهدایی خیرین بزرگواراستفاده کنند.

مدیر ناحیه۴ همچنین با اشاره به اینکه مدرسه سازی یک کار ریشه ای و فرهنگی ست افزود: فرهنگ سازی در مدرسه انجام می شودو در این مکان می توان پیشگیری از بیماریها و آسیبهای اجتماعی شرکت در نماز جماعت و ... را به دانش آموزان آموزش داد.

مدیر ناحیه ۴ درپایان ضمن تشکر از خانواده زنده یاد کیوانیان که بین مناطق و نواحی ناحیه ای را انتخاب کردند که واقعا از کمبود فضای آموزشی رنج می برد، مدرسه خیرساز را نمونه و الگویی برای ترویج فرهنگ سخاوت مندی در بین دانش آموزان دانست.

به اشتراک بگذارید :