27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۰۷ ۰۸:۵۹:۲۰
کد مطلب:  518005
برگزاری نخستین سمپوزیوم تربیت معلم تطبیقی

نخستین سمپوزیوم تربیت معلم تطبیقی که با حضور اساتید و صاحبنظران بین المللی تربیت معلم از قاره های آفریقا و اروپا به مدت دو روز برگزار شد، با تقدیر از مقالات برتر یکشنبه 5 آذر بکار خود پایان داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان در این آئین محمدحسن قائدیها مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان بر لزوم تعامل دوسویه با حضور آموزش و پرورش در  سمپوزیوم های تربیت معلم تاکید کرد.

وی با اشاره به سرعت پیشرفت و گسترش دانش و فرصت های متناسب گسترش فناوری اطلاعات و ارتباطات، دسترسی به دانش، تلفیق و گسترش ارتباطات جهانی در موضوعات علمی، پیشرفت های سریع علمی و فناوری به نحوی که بشر نمی تواند وضعیت خود را با پیشرفت دانش تطبیق دهد، از فرصت های آن برشمرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان همچنین گسست بین نسل ها و خشونت طلبی در جامعه نابرابری ها را از چالش این توسعه علم دانست و تصریح کرد: معلمان باید نسل آینده را به نحوی تربیت کنند که بتوانند در میان این چالش ها زندگی کنند و آن ها را به بهترین نحو مدیریت کند.

وی با اشاره به روش های متنوع برای جذب معلم، عنوان کرد: بهترین روش؛ جذب فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان است.

قائدیها در پایان با بیان این که یادگیری برای دانستن، یادگیری برای زیستن و با هم زیستن و یادگیری برای انجام دادن را 4 رکن و ستون یادگیری برشمرد و گفت: اگر دانشجو معلم، خود درگیر این 4 محور نشده باشد نمی تواند به درستی دانش آموز را نیز درگیر یادگیری آنها کند.

محمدحسن قائدیها در ادامه تصریح کرد: دانشجو معلم باید با 3 بخش از وجود خود  یعنی سر (پایگاه اندیشه و عقلانیت)، قلب( کانون عشق، محبت و ایمان) و دست ( ابزار توانستن و کسب مهارت ضروری در فرایند یادگیری و یاددهی درگیر شده باشد تا بتواند در مدارس، مهارت های زندگی اجتماعی را بهتر یاد بدهد.

به اشتراک بگذارید :