27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۰۴ ۱۴:۳۵:۱۸
کد مطلب:  516657
باحضور جمعی از مسئولان کشور
برگزاری کنگره فوق العاده انجمن اسلامی معلمان ایران

 

کنگره فوق العاده انجمن اسلامی معلمان ایران با هدف تصویب اساسنامة جدید انجمن و تطبیق آن با ضوابطی که اخیرا مجلس شورای اسلامی برای همة تشکل ها تصویب و ابلاغ کرده صبح روز جمعه سوم آذرماه جاری در محل مرکز آموزشی – رفاهی فرهنگیان منطقه 9 تهران برگزار شد .

در این کنگره حدود 400 نفر از اعضای شورای هماهنگی انجمن های اسلامی استان های سراسر کشور و جمعی از مسئولان کشوری و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و شورای اسلامی پایتخت و نمایندگان دیگر تشکل ها حضور داشتند .

ابتدا دکتر محمدی ، نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و دبیرکل انجمن اسلامی معلمان کشور گزارشی از اهداف کنگره ارائه کرد و بر پیگیری جدی مشکلات آموزش و پرورش و مطالبات فرهنگیان شاغل و بازنشسته از سوی مجلس شورای اسلامی و انجمن اسلامی معلمان تاکید کرد .

دکتر محمد رضا عارف رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی سخنران دیگر این مراسم بود . وی در بخشی از سخنان خود گفت معلم در نظام جمهوری اسلامی نباید دغدغه ای جز تعلیم و تربیت داشته باشد.

وی افزود من از جانب فراکسیون امید قول می دهم که در جهت آرامش فکری معلمان و حل مسائل این بزرگواران تلاش کنیم و از وزیر آموزش وپرورش هم میخواهم در این مسیر گام بردارند.

در ادامه نوبت به دکتر پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی رسید . وی خاطرنشان کرد که برای ساختن کشور کار را باید از تعلیم و تربیت آغاز کرد . ایشان یادآور شد که حضور پیامبران در جامعه برای برقراری عدالت بوده است و الان در جامعه ما ضعف های عمده ای در این زمینه وجود دارد وعلت نارضایتی ها هم کمبود نیست بلکه بی عدالتی است .

دکتر بطحایی وزیر آموزش و پرورش هم به عنوان سخنران پایانی این کنگره تأکید کرد که تشکل های فرهنگی باید در فضایی امن برنامه های آموزش و پرورش را نقد کنند و ما مدیران ایده ها و پیشنهادات فرهنگیان را با آغوش باز بشنویم .

وی با تجلیل از انجمن اسلامی معلمان به عنوان ریشه دار ترین تشکل فرهنگیان گفت : نام انجمن اسلامی معلمان متصف به تدین و همراه با نام شهیدان رجایی و باهنر و شهید بهشتی است و مقوم جریانات فرهنگی و سیاسی کشور می باشد .

وزیر آموزش و پرورش در ادامه توضیحاتی در ارتباط با مراحل اجرایی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و اقدامات صورت گرفته در ارتباط با اصلاح ساختار صندوق ذخیرة فرهنگیان به جلسه ارائه کرد .

در ادامه با حضور نماینده وزارت کشور مراحل اصلاح اساسنامه انجمن اسلامی معلمان بند به بند به رأی مجمع عمومی گذاشته شد و در نهایت به تصویب رسید .

لازم به ذکر است که در این کنگره ، 12 نفر از اعضای شورای هماهنگی انجمن اسلامی معلمان استان اصفهان نیز حضور داشتند . 

به اشتراک بگذارید :