26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۰۴ ۱۱:۲۳:۴۱
کد مطلب:  516336
معاون آموزش ابتدايي وزيرآموزش وپرورش:
پروژهای علمی جابربن حیان باید بیان ساده از واقعیتهای علمی و در حد دانش آموزان ابتدایی باشد

نشست تخصصی با حضور معاون آموزش ابتدايي وزیر، مدیران و کارشناسان حوزه های مختلف معاونت ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران واعضای دبیرخانه پژوهشهای دانش آموزی برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدايي وزيرآموزش وپرورش گفت:  پروژهای علمی جابربن حیان با  پرهیز از کلیشه ها ، باید  بیان ساده  از واقعیتهای  علمی و در حد دانش آموزان ابتدایی باشد .

وی با اشاره به  فعالیتهای دبیرخانه پژوهش های دانش آموزی  در همسویی با برنامه درسی ملی و مطالعات تطبیقی کامل ؛ تاکید کرد: با توجه خصوصیات دوره ابتدایی و عینی بودن فعالیتهای دوره ابتدایی در روش تدریس پروژه محور باید از فعالیتهای دست ورزی و فعال استفاده شود .

 حکیم زاده ادامه داد: در همه نظامهای پیشرو ، در کنار روش تدریس های نوین ، روزهای خاص علمی و جشنواره هایی همچون جابربن حیان برای تقویت روحیه پژوهش و فرهنگ سازی لذت علمی لازم است .

 معاون آموزش ابتدايي وزيرآموزش وپرورش با تاکید بر اینکه ،سطح انتظار از جشنواره ابتدایی باید معقول و با پرهیز از کلیشه ها باشد ، تصریح کرد: دانش آموزاندر این فضا باید روش کار علمی را یاد بگیرند و به دور از رقابت  درگیر کار علمی شوند .

این مقام مسئول اظهار داشت : در کنفرانس های علمی دانش آموزان نیز باید فضای آزادانه و مدت زمان کوتاه  مورد توجه قرار گیرد تا اعتماد به نفس در کودکان بالا رود .

حکیم زاده حضور خانواده ها به میزان تعریف شده دراین فعالیت ها را نعمت بزرگی دانست که باید هدایت شود و افزود: باید با ایجاد محیط های یادگیری همچون فیلمهای آموزشی و اردو های علمی ، پرسشگری و کنجکاوی را در دانش آموزان تقویت کنیم

معاون آموزش ابتدايي وزيرآموزش وپرورش با تاکید بر اینکه  اگر مهارت معلم و ارزشیابی ها ارتقا یابد ،یادگیری نیز عمیق تر می گردد، خاطرنشان کرد: با  برگزاری این جشنواره در سطح بین المللی می توان به آن رسمیت بیشتری بخشید .

گفتنی است در این نشست ، معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، فعالیت های انجام شده در زمینه جشنواره جابربن حیان و هویت بخشی علمی به طرح  پروژه های علمی دوره ابتدایی با استناد به برنامه  درسی ملی و مطالعات تطبیقی در اجرای طرح و جشنواره را تشریح کرد.

به اشتراک بگذارید :