15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۰۴ ۱۰:۰۹:۴۱
کد مطلب:  516206
مدیر آموزش وپرورش شهرستان خدابنده:
آموزگاران نقش مهمی در آموزش دانش آموزان آهسته گام دارند

مدیر آموزش وپرورش شهرستان خدابنده درکارگاه آموزشی- توجیهی آموزگاران دارای دانش آموزان دیر آموز،گفت:آموزگاران نقش مهمی در آموزش دانش آموزان آهسته گام دارند

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان به نقل از خدابنده،در این کارگاه که با حضور 86 نفراز آموزگاران پایه اول ودوم مدارس ودر راستای اهداف طرح همگان برگزار شد ، ابتدا علی اسدی مدیر آموزش وپرورش شهرستان خدابنده در سخنانی جایگاه آموزش دانش آموزان آهسته گام را تشریح کرد و اظهارداشت:مسلما" آهسته گامان سرعت یادگیری کمتری دارند ولی این به معنی عدم توانایی نیست بلکه باید با برنامه ویژه و آموزشهای خاص آنان را آموزش داد.

 اسدی افزود: آموزگاران دارای دانش آموزان با  نیازهای ویژه  نقش مهمی در آموزش دانش آموزان آهسته گام دارند که باید با استفاده از تجارب یکدیدگر و برگزاری کارگاههای آموزشی متعدد به توانمندی آنان کمک کرد.

وی با تقدیر از حضور رئیس اداره آموزش وپرورش استثنایی در شهرستان خدابنده اظهار امیدواری نمود این حضور و هم آموزی تداوم داشته باشد.

در ادامه این کارگاه سهیلا فریقی رئیس اداره آموزش وپرورش استان زنجان نیز در سخنانی ویژگیهای فردی واجتماعی دانش آموزان آهسته گام رابیان نمود و اظهارداشت: آموزش به کودکان آهسته گام باید قابل لمس ودرک باشد و نباید با زدن برخی برچسبها فرصت طلایی آموزش به آنان را از بین برد.

فریقی شیوه های مطلوب آموزش را تبیین کرد و افزود: دانش آموزان دیر آموز به تکرار و تمرین بیشتری نیاز دارند چرا که آنان دیر می آموزند و زود فراموش می کنند وآموزگار باید به ماندگاری آموزش  در ذهن آنان یاری دهد و آن فقط با تداوم یادگیری امکان پذیر است.

رئیس اداره آموزش وپرورش استثنایی استان زنجان افزود: با توجه به ويژگي هاي دانش آموزان ديرآموز متخصصان تعليم و تربيت عادي و استثنايي عموما بر اين باورند که چون اين قبيل دانش آموزان از نظر رشد ذهني تفاوت کمي با دانش آموزان عادي دارند بهتر است در مدارس عادي و همراه ساير همسالان خود تحصيل کنند تامانند افراد عادي با حداکثر توان بالقوه خود از فرصت ها و امکانات برابر براي خودشکوفايي بهره مند شوند.

وی افزود: تحقيقات حاکي از آن است که دانش آموزان پيش دبستاني مبتلا به ناتوانايي، رفتارهاي مثبت همسالان تواناي خود را الگو قرار مي دهند و بسياري از دانش آموزان پيش دبستاني ناتوان در صورتي که با همسالان عادي خود ادغام شوند به بازي سازنده تري مي پردازند.

در این کارگاه معلمان حاضر  نکات و مشکلات موجود  درراستای تعلیم وتربیت دانش آموزان آهسته گام بیان و پاسخ های لازم را دریافت نمودند.

به اشتراک بگذارید :