2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۰۴ ۰۹:۴۲:۰۲
کد مطلب:  516150
در ناحیه 1 بهارستان صورت گرفت؛
آیین گشایش اتاق قصه و کارگاه خلاقیت

آیین گشایش اتاق قصه و کارگاه بازی و خلاقیت درکانون شهید مطهری ناحیه 1بهارستان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش شهرستان های استان تهران به نقل از ناحیه یک بهارستان باحضور ،لطفی مدیر اموزش و پرورش ناحیه یک بهارستان ، رییس اداره فرهنگی و هنری اداره کل آموزش وپرورش شهرستانهای استان تهران، مدیران مدارس و صد نفراز دانش آموزان دبستان اخلاص ،آیین افتتاحیه اتاق شادی وقصه، کارگاه بازی و خلاقیت درکانون شهید مطهری بهارستان یک برگزار شد.

 

 لطفی مدیر آموزش وپرورش ناحیه یک بهارستان با اشاره به اینکه یکی از اهداف آموزش وپرورش، پژوهش محوری معلمان و دانش آموزان است به طوری که نسل آینده نسلی پرسشگر باشد ، تاکید کرد:  در این راستا قصه وقصه گویی می تواند با شیوه ای جذاب و هنرمندانه ذهن پرسشگر کودکان ونوجوانان را فعال کند.

وی با تاکید بر اینکه، قصه به دو دلیل مورد علاقه کودکان است،تصریح کرد: اول اینکه قصه گویی یک هنراست و انسان نیز به صورت فطری به هنر گرایش دارد و دوم اینکه نیاز فطری انسان ها درسنین پایین این است که دوست دارند شنونده حوادثی باشند که نتیجه در آن نقش کلیدی دارد.

 

لطفی در بخش دیگری از صحبت های خود به ادبیات کودکان اشاره کرد وگفت: ادبیات کودکان یعنی تلاش هنرمندانه با استفاده از شیوه های جذاب ومورد فهم کودکان برای ارتقای فهم،درک و رشد فرهنگی کودکان وقصه گویی یکی از ارکان آن است که می تواند درجهت ارتباط موثر بین معلم ومتعلم تاثیر بسزایی بگذارد.

به اشتراک بگذارید :