0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۰۴ ۰۸:۵۴:۳۲
کد مطلب:  516075
در همايش روز ملي كيفيت صورت گرفت:
اعطاي گواهي نامه اهتمام به كيفيت به 10نفر از مديران مدارس سراسر كشور

براي اولين بار در همايش روز ملي كيفيت، گواهي اهتمام به كيفيت به 10 مدير مدرسه برگزيده از سراسر كشور اعطا شد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، در مراسم بزرگداشت روز ملي كيفيت و اختتاميه چهاردهمين دوره جايزه ملي كيفيت ايران كه در سالن همايش هاي صدا و سيما برگزار گرديد، مديران 116 مدرسه از سراسر كشور كه در ارزيابي هاي برنامه تعالي مديريت مدرسه حايز رتبه ممتاز گرديده بودند شركت داشتند كه براي اولين بار در حوزه آموزش، گواهي اهتمام به كيفيت به 10 مدير مدرسه برگزيده از استان‌هاي، چهارمحال و بختياري، اصفهان، خراسان رضوي، فارس، گلستان، همدان، كرمان، البرز، شهرستان‌هاي تهران و كرمانشاه، اهدا شد.

 

علي زرافشان معاون آموزش متوسطه  وزيرآموزش و پرورش در اين همايش اظهاركرد: ارتقاء كيفيت مدرسه زمينه ساز ارتقاء كيفيت جامعه در عرصه هاي اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي خواهد بود. به همين جهت اسناد تحول،  تحقق اهداف آموزش و پرورش با كيفيت را در گرو مشاركت و همكاري همه عوامل سهيم و مؤثر در حوزه‌هاي مختلف مي داند.

 

این جایزه ملی، امکان شناسایی دستاوردهای موفق سازمان‌ها را در زمینه بهبود کیفیت و معرفی آن ها به دیگر سازمان‌ها به منظور الگوبرداری فراهم و در سازمان‌ها برای بهبود دائمی‌کیفیت، انگیزه ایجاد می ‏کند.

 

هدف از اعطای جایزه ملی کیفیت، ترویج، ایجاد انگیزه و فرهنگ‌سازی به منظور استقرار سیستم‌های مدیریت کیفیت و به دنبال آن ارتقای سطح کیفی کالا و خدمات ارائه شده در کشور است.

 

گفتني است؛ در تقویم رسمی کشور ۱۸ آبان  به عنوان روز ملی کیفیت نامگذاری شده است که به دلیل تداخل با روزاربعین، مراسم آن در روز ۳۰ آبان برگزار گرديد.

به اشتراک بگذارید :