13 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۰۲ ۱۰:۲۴:۰۶
کد مطلب:  515450
رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه انگوران:
با افرادی که دچار آسیب اجتماعی شده اند همانند اعضای خانواده خود رفتار کنیم

علی بهرامی رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه انگوران در جلسه توجیهی برنامه و فعالیت های پیشگیری از آسیب های اجتماعی گفت: با افرادی که دچار آسیب اجتماعی شده اند همانند اعضای خانواده خود رفتار کنیم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان به نقل از انگوران،جلسه توجیهی برنامه و فعالیت های پیشگیری از آسیب های اجتماعی با حضور بهرامی رئیس اداره آموزش و پرورش انگوران، خلیلی کارشناس مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، کارشناسان اداره و مدیران مدارس در سالن اجتماعات بنت الهدی شهر دندی برگزار شد.

در این جلسه بهرامی رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه انگوران ضمن تقدیر و تشکر، آسیب های اجتماعی را یکی از دغدغه های نظام اسلامی ایران دانست و گفت: هر چقدر جامعه پیشرفت و گسترش پیدا می کند، آسیب های اجتماعی نیز به مراتب گسترده تر می شود و ویژگی های خاصی پیدا می کند و لازم است ما نیز خودمان را با این ویژگی ها آشنا کنیم و بدانیم چه رفتار هایی در مواجه با فرزندان خود و یا افراد جامعه بروز دهیم تا آن ها دچار این مشکلات نشوند.

وی دستگاه های مختلفی را در امر پیشگیری از آسیب های اجتماعی دخیل دانست و خاطر نشان کرد: آموزش و پرورش به عنوان یکی از نهاد های درگیر، با رسالت برگزاری کارگاه های آموزشی برای خانواده ها در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی گام بر می دارد.

بهرامی در ادامه این جلسه گفت: با افرادی که دچار آسیب اجتماعی شده اند همانند اعضای خانواده حود رفتار کنیم که این کار می تواند نگرش ما را به این افراد تغییر داده و عاملی برای درمان آن ها شود.

در ادامه این جلسه خلیلی کارشناس مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان به تشریح عملکرد حوزه مراقبت در قبال آسیب های اجتماعی پرداخت.

به اشتراک بگذارید :