1 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۰۲ ۱۰:۱۲:۲۲
کد مطلب:  515434
جلسه انعقاد تفاهم نامه معاونت سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان و کمیته امداد امام خمینی (ره)

 

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان به نقل از روابط عمومی معاونت سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان جلسه معاونت سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش و معاونت فرهنگی و آموزشی کمیته امداد امام خمینی (ره ) استان اصفهان به میزبانی معاونت سوادآموزی برگزار شد.

بهمن امید قائمی ضمن سپاسگزاری از معاون فرهنگی کمیته امداد حضرت امام و همکارانشان گفت : بحث سوادآموزی یک بحث بین المللی است که در ظرفیت دادن و امتیاز دادن به کشورها داشتن سواد است . کشور ما نیز از دیر باز برای سواد اهمیت خاصی قائل بوده و با ورود اسلام به ایران اهمیت سواد ارزش بیشتری پیدا کرد. بعد از انقلاب شکوهمند ایران اسلامی حدود 95درصد مردم کشورمان با سوادهستند که از افتخارات این نظام مقدس می باشد.

معاون سوادآموزی در ادامه سخنان خود افزودند: یکی از رسالتها و دغدغه های کمیته امداد حضرت امام (ره) شناسایی و حذف آسیبهای اجتماعی است یکی از همین آسیبهای اجتماعی بیسوادی است که مشکلات فراوانی را در جامعه ایجاد می کند. کمیته امداد امام تا کنون تعامل ، مشارکت و همکاری بسیار خوبی در زمینه جذب بیسوادان با معاونت سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان داشته اند بنابراین وقتی ما بتوانیم خانواده های مدد جویان را با سواد کنیم می توانیم از همان آسیبهای اجتماعی نیز جلوگیری کنیم.

زارع معاون فرهنگی کمیته امداد امام خمینی (ره) ضمن ابراز خوشحالی از حضور خود و همکارانشان در این جلسه گفت : یکی از رسالتهای کمیته امداد خدمت به مردم و بویژه مددجویان در زمینه های آموزش و فرهنگی است ودر سیاستهای کمیته امداد  یکی از رویکردهای توجه به امور فرهنگی و آموزش بحث سوادآموزی است و اگر در این زمینه ها بتوانیم عملکرد خوبی داشته باشیم مو توانیم با مشکلات دیگر مقابله کنیم.

زارع در ادامه گفت : از بدو تاسیس کمیته امداد تا کنون همکاری های ارزشمندی در بسیاری از زمینه ها با اداره کل آموزش و پرورش و ادرات مناطق و نواحی استان داشته ایم و اکنون نیز آماده هر نوع همکاری در پاسخگویی به نیاز مردم بویژه جذب سوادآموزان ، هدایت و آموزش آنها هستیم.
در پایان تفاهم نامه ای در زمینه همکاری بین معاونت سوادآموزی استان و کمیته امداد امام منعقد گردید.

 

به اشتراک بگذارید :