16 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۲۹ ۱۳:۱۹:۴۲
کد مطلب:  513062
در هفتمین جلسه شورای آموزش و پرورش ماهنشان مطرح شد:
ضرورت توجیه چهره به چهره دانش آموزان بازمانده از تحصیل

فرماندارشهرستان ماهنشان در هفتمین جلسه شورای آموزش وپرورش این شهرستان گفت:توجیه چهره به چهره دانش آموزان بازمانده از تحصیل ضرورت دارد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان به نقل از ماهنشان،هفتمین جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان با دستور جلسه تحت پوشش قرار دادن کلیه اطفال واجب التعلیم، آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش دانش آموزان و مشکلات سیستم حرارتی مدارس با حضور اعضا برگزار شد.

نوری فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان ماهنشان در این جلسه  اظهار کرد: توجیه چهره به چهره اولیا و دانش آموزان بازمانده از تحصیل می بایست جز اولویت های آموزش و پرورش باشد.

وی با قدردانی از مدیر  آموزش و پرورش و جامعه فرهنگی شهرستان در اجرای مطلوب پروژه مهر و حضور پرشور در راهپیمایی یوم ا...  13 آبان بر لزوم برنامه ریزی برای ترغیب دانش آموزان بازمانده از تحصیل به حضور در کلاس درس و راه اندازی مرکز آموزش از راه دور تاكيد كرد .

نوری با اشاره به اقدامات عمرانی صورت گرفته از جمله آسفالت ریزی 5 هزار متر مربع از محوطه های آموزشی و 3 هزار متر مربع ایزوگام پشت بام مدارس، خواستار برگزاری جلسه مشترک با حضور معاونین پشتیبانی ادارات کل آموزش و پرورش و نوسازی مدارس استان جهت حل مشکل سیستم های حرارتی مدارس شهرستان شد.

در ابتدای این جلسه نادرمحمد حیدری مدیر آموزش و پرورش ماه نشان نیز، ضمن گزارش در مورد مصوبات جلسه قبل شورای آموزش و پرورش، برنامه های اداره آموزش و پرورش ماهنشان در جهت بازگرداندن دانش آموزان بازمانده از تحصیل به کلاس درس را تشریح کرد.

وی آمار دانش آموزان بازمانده از تحصیل را 79 نفر اعلام و خاطر نشان کرد: به منظور جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان، سرویس های دانش آموزی رایگان در برخی از روستاها در اختیار دانش آموزان قرار گرفته است.

مدیر آموزش و پرورش ماه نشان همچنين از اعطای مجوز و کارت صلاحیت رانندگی به رانندگان سرویس های دانش آموزی از آغاز سال تحصیلی جدید با همکاری نیروی انتظامی خبر داد.

گفتني است حاضرين در ادامه اين نشست به بيان نظرات و پيشنهادات خود در راستاي دستور جلسات پرداخته و تصمیمات مقتضی را اتخاذ کردند.

به اشتراک بگذارید :