15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۲۹ ۱۲:۱۲:۴۵
کد مطلب:  512988
در فرهنگسرای اشراق خدابنده برگزار شد:
همایش علمی -تخصصی فیزیک با حضور دبیران و دانش آموزان

همایش علمی وتخصصی فیزیک با حضور دکتر روح اله خلیلی بروجنی مولف کتاب فیزیک و همچنین دبیران و دانش آموزان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان به نقل از خدابنده،همایش علمی وتخصصی فیزیک با حضور دکتر روح اله خلیلی بروجنی مولف کتاب فیزیک و همچنین دبیران و دانش آموزان برگزار شد.

در این همایش که به همت گروههای آموزشی  و با حضوردبیران رشته فیزیک و علوم تجربی مناطق افشار ، خدابنده، بزینه  رود و سجاس رود و دانش آموزان دوره های اول و دوم متوسطه مدارس خدابنده برگزارشد یافته های مربوط به رشته فیزیک مورد بررسی قرار گرفت.

علی اسدی مدیر آموزش وپرورش شهرستان خدابنده در این همایش در سخنانی اظهارداشت: امروزه کاربردهای فیزیک در صنعت و تکنولوزی بر کسی پوشیده نیست.همچنانکه در تیم های تحقیقاتی ازوجود یک یا چند فیزیکدان استفاده می کنند.

اسدی با تشکر از برگزار کنندگان همایش افزود: باید از دانش های جدید استفاده کند که مرزهای دانش را فیزیکدان ها مشخص می کنند و این همایش فرصتی برای این امر است.

در ادامه این همایش دکتر بروجنی در سخنانی اهمیت فیزیک در زندگی را بیان کرد و اظهارداشت: بسیاری از موضوع‌ها ومباحث فیزیک پیامدهای کاربردی داشته و در عمل فیزیک در فناوری‌ها مؤثر بوده است.از جمله میتوان گفت فیزیک در فناوری‌های ارتباطات، حمل و نقل ،  تولید واستخراج انواع معادن ،ساختمان و انواع ماشین‌ها و فناوری‌های آموزشی به ویژه دانش مکانیک،‌ الکتریسیته، الکترومغناطیسی، ترمودینامیک و فیزیک هسته‌ای، نورشناسی، فیزیک بهداشت و فیزیک پزشکی و … وابسته است.

وی افزود:فیزیک، علم مطالعه جهان قانونمند است. فیزیک کل نگر است و زمان و مکان، آن را محدود نمی کند. فیزیک مشخص کرده که همه چیز از جزء و کل در حرکت و دگرگونی، بر طبق قوانین مشخص و منظم است. فیزیک در میان تنوع پدیده ها به مطالعه رابطه میان آن ها می اندیشد و به دنبال یافتن وحدت نیروها در میان انبوه واکنش ها است.

مولف کتب فیزیک در ادامه سخنان خود افزود:دانش آموخته فیزیک می داند که برای رسیدن به هدف های آموزش و پرورش لازم است شرایطی به وجود آورد که فرد انسانی داناتر و تواناتر باشد، افراد در جهت رسیدن به هدف هم راستا و هماهنگ باشند، نیازهایشان به درستی برطرف شود. همچنان که اگر به خودرو سوخت مناسب و کافی برسد و موتور آن قدرتمند و راه بی خطر و صاف، سرنشینان به سلامت به مقصد خواهند رسید.

 در ادامه این همایش بعضی آزمایش های فیزیک توسط دکتر بروجنی با همکاری دانش آموزان و دبیران حاضر انجام و با  تقدیم لوح تقدیر از سوی مدیر آموزش وپرورش شهرستان خدابنده از حضور ایشان قدردانی به عمل آمد.

 

به اشتراک بگذارید :