18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۲۹ ۱۱:۰۵:۲۴
کد مطلب:  512900
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان:
بذر توسعه در دوره ابتدایی و دوران کودکی کاشته می شود

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان ضمن تسلیت ایام وخیر مقدم به حضارگفت: امروز همگی باور داریم که آموزش، تمدن ساز و جامعه ساز است و بذر توسعه در دوره ابتدایی و دوران کودکی کاشته می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، شهین جوانی در گردهمایی معاونان آموزش ابتدایی و روسای ادارات پیش دبستانی و دوره اول سراسر کشور اظهار کرد: امروز همه اقتصاددانان و متخصصان تعلیم و تربیت معتقدند دوره ابتدایی در تکوین شخصیت کودکان اثر گذاری بیشتری داردو مقطع ابتدایی، پایه و مبنای توسعه پایدار است چراکه تنها هر مدرسه برای خود جهانی داردو کودکان نیز برای خود جهانی دارند.

شهین جوانی بیان کرد: تعلیم و تربیت، مینیاتورگری است و این رسالت بزرگ بردوش ما گذاشته شده است و بر همین اساس رسالت سنگینی داریم چرا که کودکان و دانش آموزان به عنوان امانت های الهی در اختیار ما قرار گذاشته شده اند.

وی ادامه داد: وقتی یونیسف بحث لبخند کودکان را مطرح می کند باید ببینیم ما چه سهمی در این لبخند داریم.

شهین جوانی گفت: یکی از فعالیت های انجام شده از سوی اداره دورا دوم حوزه ابتدایی آموزش و پرورش استان، اجرای طرح خواندن برای یادگیری بود.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به تعریف پرلز گفت: پرلز، مطالعه بین المللی پیشرفت سواد خواندن است که توسط انجمن بین المللی ارزشیابی پیشرفت تحصیلی طرح ریزی شده است.

وی با اشاره به تعریف سواد خواندن، افزود: توانایی درک و استفاده از فرم های نوشتاری زبان که جامعه آن را درخواست می کند و یا فرد آن را ارزش گذاری می کنند.

وی با بیان اینکه آزمون سواد خواندن پرلز به دو هدف عمده کودکان از مطالعه و خواندن توجه دارد، گفت: خواندن برای تجربه ادبی، خواندن برای بدست آوردن اطلاعات و استفاده از آن از جمله این اهداف هستند.

شهین جوانی گفت: پرلز به چهار فرایند درک مطلب نیز توجه دارد از جمله درک اطلاعات صریح متن، رسیدن به استنباط، تلفیق اطلاعات متن و تفسیر اطلاعات متن  می باشد.

وی همچنین به فرایند اجرای طرح فوق اشاره کرد و افزود: انتخاب نواحی و مناطق مجری طرح در شهرستان آران و بیدگل، ناحیه 6 اصفهان، نجف آباد، زرین شهر، نایین، بویین میاندشت، برگزاری جلسه توجیهی برای آشنایی کارشناسان به عنوان رابطین و مجریان طرح، اجرای پیش آزمون در مدارس، اجرای بسته شماره 2 در کلاس های مجری طرح، بازدید ونظارت برنحوه انجام طرح ازمدارس مجری طرح از فعالیت های این حوزه بوده است.

وی ادامه داد: ارسال واجرای بسته های 3و4 درکلاس های مجری وسپس جمع بندی نظرات معلمان وانجام پس آزمون وتجزیه وتحلیل نتایج از دیگر فعالیت های انجام گرفته دراین طرح بود.

شهین جوانی تأکید کرد: به توجه به اجرای موفقیت آمیز طرح به شکل پایلوت درسال جاری درهمه مدارس استان اجرایی گردید ودرحال حاضر مدرسین میانی به آموزش معلمان درسطح مناطق ونواحی می پردازند.

او درپایان ازحضور صمیمی همه همکاران تشکر کرد.

 

به اشتراک بگذارید :