23 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۲۲ ۱۳:۳۰:۰۰
کد مطلب:  uMCKfa5k
باحضورمعاونان پشتیبانی،پژوهش و پرورشی آموزش وپرورش استان:
سومین جلسه ی شورای برنامه ریزی سازمان دانش آموزی استان زنجان برگزارشد

سومین جلسه ی شورای برنامه ریزی سازمان دانش آموزی استان زنجان،صبح امروز،باحضورعبادی،سیفی نیا و عباسی،معاونان پشتیبانی،پژوهش و پرورشی مدیر کل آموزش وپرورش استان زنجان،در سالن غدیر اداره کل برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان،در این جلسه به موضوعاتی از قبیل،گزارش اردوی ملی مربیان و دانش آموزان درتابستان،تامین نیروی های مامورمورد نیاز سازمان،گردهمایی یک روزه مربیان در 25 آبان،نحوه نظارت بربوفه های مدارس و بررسی دیدار روسای شوراهای دانش آموزی مدارس با استاندار و معاون سیاسی استاندار پرداخته شد.

یعقوب علی عبادی در ابتدای جلسه ضمن تقدیر از فعالیت های سازمان دانش آموزی استان،گفت:این سازمان به لحاظ ماهیت کاری یک تشکیلات خود گردان است و در خصوص مسایل مالی ظرفیت بالایی برای مانور و درآمدزایی دارد.

وی افزود:سازمان دانش آموزی باید با رعایت چارچوب و قوانین موجود،برنامه ریزی دقیق تری برای انجام کارها داشته باشد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان زنجان  ادامه داد:سازمان دانش آموزی باید تعامل قوی و اثر گذارتری با مدیران مدارس داشته باشدو جایگاه این تشکیلات را برای همکاری مدارس تبیین نماید.

این مقام مسئول با اشاره به لزوم سنجش میزان درستی و نادرستی برنامه های این سازمان اضافه نمود:همه باید به اهمیت سازمان دانش آموزی در خصوص تربیت اجتماعی دانش آموزان واقف باشیم و به آن ارج نهیم.

عبادی اظهار داشت:این احساس باید در مدیران و معلمان شکل بگیرد که دانش آموزان در سازمان دانش آموزی به توانمندی می رسند.

معاون پشتیبانی آموزش وپرورش استان زنجان ابراز داشت:سازمان دانش آموزی باید با درایت،پل ارتباطی مناسبی با مدارس برای انجام کار برقرار نماید.

وی تاکید کرد:سازمان دانش آموزی باید روی شناخت منابع مالی و تامین آن برای اجرای برنامه ها اقدام نمایدو طبق ضوابط و مقررات درآمد زایی نماید.

در ادامه سید محمودسیفی نیا نیز با اشاره به اهمیت این سازمان در تربیت اجتماعی دانش آموزان گفت:آموزش و پرورش برای تامین نیروی مامور مورد نیاز سازمان دانش آموزی درکنار این تشکیلات است.

وی تاکید نمود:سازمان دانش آموزی می تواند نیروی مورد نیاز خود را از نواحی یک و دو و همچنین مناطق نیمه برخوردار استان بر طبق ضوابط موجود تهیه نماید.

همچنین محمود عباسی نیز با اشاره به لزوم فعالیت سازمان دانش آموزی اظهار داشت:حضور دانش آموزان در سازمان دانش آموزی مایه خرسندی و ارتقاء نقش آنان درفعالیت های گروهی است .

وی ادامه داد:دانش آموزان با حضور در برنامه های این سازمان با مهارت های زندگی آشنا می شوند و قدرت ابراز وجود پیدا می کنند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش وپرورش استان ابراز داشت:از افتخارات سازمان دانش آموزی استان،حضور تعدادی از دانش آموزان عضواین تشکیلات در مجامع و کمیته های مرکزی این سازمان است .

گفتنی است در پایان فیروز مهدی گزارش مفصلی از روند شرکت و اجرای اردوی ملی مربیان خواهر و برادرو دانش آموزان  دختر و پسر عضو تشکیلات پیشتاز سازمان دانش آموزی در تابستان سال جاری در اردوگاه باهنر تهران ارائه داد.

وی  با اشاره به شرکت 420مربی و دانش آموز استان در این اردو گفت:400میلیون ریال برای این اردو در تابستان هزینه شده است.

رییس سازمان دانش آموزی استان زنجان ابراز داشت:ماحصل این اردو کسب 16پرچم افتخار توسط مربیان و دانش آموزان عضو سازمان دانش آموزی استان بود.

شایان ذکر است دراین جلسه ، در خصوص گردهمایی یک روزه مربیان پیشتاز در اواخر آبان ماه ،نحوه نظارت بر بوفه های مدارس و دیدار روسای شوراهای دانش آموزی مدارس با استاندار و معاون سیاسی وی نیز بحث و تبادل نظر شد.

به اشتراک بگذارید :