10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۲۲ ۰۸:۰۰:۰۰
کد مطلب:  V04nxAIJ
مشاور معاون تربیت بدنی و سلامت وزیرآموزش و پرورش:
فدراسیون ورزش دانش آموزی زیربنایی ترین فدراسیون ورزشی کشور است

مشاور معاون تربیت بدنی و سلامت وزیرآموزش و پرورش اظهار کرد: توسعه کمی و کیفی ورزش دانش آموزی تنها با توجه به فدراسیون ورزش دانش آموزی محقق می شود. این فدراسیون زیر بنایی ترین فدراسیون ورزشی کشور است.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان خوزستان، حامدصبوری در حاشیه مجمع انتخاباتی رئیس هیات ورزش دانش آموزی استان خوزستان که با حضور مسولان ادارات کل آموزش و پرورش و ورزش و جوانان استان برگزار شد بیان کرد: تشویق و ترغیب دانش آموزان به افزایش فعالیت های ورزشی و برنامه ریزی و حرکت در جهت ارتقا سلامتی و آمادگی جسمانی نسل آینده یک استراتژی ملی و غیر قابل خدشه است.

وی افزود: متاسفانه دشمن بدنبال ضعف جسمانی و نحیف بودن نسل آینده میهن عزیزمان است و با ترویج سبک زندگی نادرست بر اساس بی تحرکی و شادی های کاذب و تضعیف برنامه ها و فعالیت های ورزشی که موجب کاهش تحرک و  از بین رفتن سلامتی جامعه بویژه دانش آموزان می گردد بدنبال نیات پلید خویش هستند.

صبوری با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عزیز دوران هشت سال دفاع مقدس گفت : خون پاک بسیاری از شهدای عزیزمان در این استان بر زمین جاری شد ودرخت تنومند انقلاب اسلامی را آبیاری نمود لیکن امروز دشمن می‌خواهد ما را از داشتن نوجوانان و جوانان رشید، سالم و اخلاق مداری که همچون آن شهدا وارثان نیکویی برای دفاع از میهن و انقلابشان باشند، محروم سازد اما شهدای مدافع حرم ما همچون شهید حججی‌ها آنها را مایوس و بهت زده کرده‌اند بهمین جهت باید با دقت به سلامت و تندرستی نسل آینده نگریسته شود.

 

مشاور معاون تربیت بدنی و سلامت وزیرآموزش و پرورش افزود: در چهار سال گذشته در معاونت تربیت‌بدنی و سلامت، همه تلاش ها و برنامه ها به سوی سلامتی ، افزایش تحرک و نشاط و تندرستی دانش آموزان معطوف بود. وی مدرسه محوری ، مشارکت محوری ، اخلاق مداری، برنامه محوری ، کیفیت محوری ، فراگیر نمودن و علمی و تخصصی نمودن کارها را هفت سیاست اصلی معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش نامید و گفت برنامه هایی که در این دوره در مدارس کشور اجرا گردید همگی معطوف به این سیاست ها بودند که همه آنها دقیقا از سند تحول بنیادین استناد و استخراج گردیده است.

صبوری المپیاد ورزشی درون مدرسه ای را از جمله طرح های بی نظیر و بسیار موفقی خواند که توانست علاوه بر افزایش سطح فعالیتهای ورزشی و تحرک و نشاط در مدارس موجبات مشارکت سه ضلع دانش آموزان، اولیا مدرسه و خانواده ها را فراهم نموده و روحیه کار دسته جمعی را در بین دانش آموزان ارتقا دهد.

وی گفت: طرح حیاط پویا بی شک طرحی بسیار کم هزینه و فوق العاده کارآمد است که موجب تحرک و شادابی در سطح مدارس و در بین دانش آموزان گردیده است.

صبوری در جمع نمایندگان ورزشکاران ، داوران و هیئت های ورزشی شهرستانهای استان از توجه به درس تربیت بدنی بعنوان عمود اصلی همه برنامه های معاونت تربیت بدنی و سلامت نام برد و گفت امروز دیدگاه همگان به درس تربیت بدنی و زنگ ورزش تغییر کرده است و با تلاشهای صورت گرفته و برنامه هایی که به دقت تدوین گردیدند با جرات می توان گفت دیگر زنگ ورزش بعنوان زنگ مازاد و یا زنگ تفریح دیده نمی شود بلکه بعنوان کلاس درس تربیتی نگریسته می شود که تربیت را از طریق توجه به آمادگی جسمانی و بدنی توام با سلامتی و تندرستی دنبال می نماید.

مشاور معاونت تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش فدراسیون ورزش مدارس را زیر بنایی ترین فدراسیون کشور برشمرد . وی در ادامه وظیفه برپایی مسابقات و کشف استعدادها و هدایت آنها به سمت ورزش حرفه ای و قهرمانی را از جمله وظایف این فدراسیون نامید .

وی هیات های ورزش دانش آموزی استانها را بعنوان بازوی توانمند حوزه تربیت بدنی و سلامت استانها نامید و گفت: استقرار قانونی فدراسیون و برگزاری انتخابات هیات ها و در نهایت رئیس و هیات رئیسه فدراسیون از کارهای بزرگ بر زمین مانده ای است که با نگاه و عنایت ویژه مقام عالی وزارت و همت معاون محترم تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش انشاا.. در سال جاری برگزار و این مطالبه به حق خانواده ورزش مدارس محقق خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :