26 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۲۲ ۰۸:۲۴:۱۲
کد مطلب:  9oudWTLd
مدیرکل امور شاهد وزارت آموزش و پرورش:
ارتقا کیفیت آموزشی و پرورشی اولویت مدارس شاهد است

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش گفت: امروز ماموریت ما در مدارس شاهد و ایثارگران، ارتقا کیفیت آموزشی و پرورشی مدارس شاهد است تا دانش آموزان با افزایش کیفیت آموزشی در مدارس، علاوه بر داشتن احساس رضایت برای پرورش خلاقیت خود نیز تلاش کنند.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان مازندران؛ «محمدرضا رزاقی» در نشست با مدیران منتخب مدارس شاهد و ایثارگر مازندران در سالن اجتماعات میزبان بابلسر اظهار کرد: مدارس شاهد از سال 1365 به فرمان حضرت امام خمینی(ره) بر حسب ضرورت برای اهداف انقلاب شکل گرفت.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه انقلاب ما، انقلاب دفاع از محرومان و بیچارگان است، تصریح کرد: هدف از تأسیس مدارس شاهد تکریم فرزندان شاهد و ایثارگر و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

وی با اشاره به اینکه نگاه ما در مدارس شاهد نگاه ارزشی و انقلابی است، عنوان کرد: مدارس شاهد از بدو تاسیس دارای شرایط عالی، برتر و الگوی مدارس دیگر بودند اما در سالهای اخیر تا حدی از جایگاه واقعی خود فاصله گرفته اند که نیاز است با همت، تلاش و برنامه‌ریزی مناسب در آینده‌ای نزدیک به جایگاه واقعی خود برسند.

رزاقی یادآور شد: امروز ماموریت ما در مدارس شاهد و ایثارگران، ارتقا کیفیت آموزشی و پرورشی مدارس شاهد است، تا دانش آموزان با افزایش کیفیت آموزشی در مدارس، علاوه بر داشتن احساس رضایت برای پرورش خلاقیت خود نیز تلاش کنند.

مدیر آموزش و پرورش بابلسر نیز با بیان اینکه شرایطی فراهم شود تا زمینه ورود نخبگان مدارس دیگر در مدارس شاهد فراهم شود،گفت: با بازنگری در قوانین و دستورالعمل وزارت آموزش و پرورش می توانیم زمینه ورود دانش آموزان نخبه مدارس دیگر را به مدارس شاهد آماده کنیم.

احمدرضا مهاجری نژاد با بیان اینکه تدوین و تعمیق فرهنگ ایثار و شهادت باید در راس امور قرار گیرد،گفت: باید اهدافی که در زمان راه اندازی این مدارس در نظر گرفته شده بود، مورد بررسی و بازبینی قرار گیرد تا  مشخص شود چه میزان از اهداف اولیه آن دور شده ایم.

وی در پایان تعداد مدارس شاهد شهرستان بابلسر را 6 مدرسه اعلام کرد و گفت: یک هزار و 460دانش آموز در این مدارس در حال تحصیل هستند.

به اشتراک بگذارید :