15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۲۱ ۱۲:۲۷:۳۱
کد مطلب:  luK0U2UP
معاون توسعه مدیریت وپشتیبانی آموزش وپرورش استان:
گرمایش 16 درصد مدارس استان زنجان همچنان بخاری‌ است

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان زنجان،با اشاره به اینکه 10 درصد مدارس استان با بخاری‌های نفتی استاندارد گرم می‌شود، گفت: 6 درصد از مدارس استان به بخاری‌های گازی مجهز می‌شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان،یعقوب علی عبادی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: با توجه به آغاز فصل سرما تمهیدات لازم برای گرمایش مدارس استان زنجان پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به اینکه از مجموع مدارس استان زنجان 10 درصد مدارس با بخاری‌های نفتی استاندارد گرم می‌شوند، اضافه کرد: 6 درصد از مدارس استان به بخاری‌های گازی مجهز می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با بیان اینکه 5 درصد مدارس با بخاری‌های تابشی برقی گرم می‌شود، اضافه کرد: 79 درصد مدارس استان زنجان نیز سیستم گرمایشی مرکزی تجهیز خواهند شد.

عبادی با اشاره به اینکه رویکرد آموزش و پرورش بر عدم ورود سوخت به داخل مدارس است، بیان کرد: این در حالی است که در 21 درصد از  مدارس استان زنجان سوخت وارد کلاس درس می‌شود که این سوخت‌ها شامل برق، نفت و گاز است.

وی با بیان اینکه تامین سوخت مناطق صعب‌العبور و کوهستانی در دست انجام است، عنوان کرد: این اقدام برای پیشگیری از بروز مشکل در فصل سرد سال پیش‌بینی شده است.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه اولویت آموزش و پرورش تجهیز مدارس به سیستم‌های گرمایش مرکزی است، بیان کرد: این در حالی است که برخی مدارس کوچک و تک کلاسی صرفه اقتصادی لازم را برای تجهیز ندارد.

به اشتراک بگذارید :