22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۱۶ ۰۹:۴۷:۳۳
کد مطلب:  0VIFLBt1
مدیر آموزش و پرورش قدس:
اقتدار و امنیت کشور ما درسایه سار شهداست

جلسه هم اندیشی تجلیل از مقام شامخ شهداء و برگزاری یادواره شهدا در مدارسی که با نام شهیدان والا مقام مزین هستند ، در شهرستان قدس تشکیل شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به نقل از قدس ، جلسه هم اندیشی تجلیل از مقام شامخ شهداء با حضور ، مدیر آموزش و پرورش قدس، ، رئیس بنیاد شهید قدس ، مشاور فرماندار قدس در امور ایثارگران و مدیران مدارس تشکیل شد.

 

محمدرضا بهمنش ،مدیر آموزش و پرورش قدس در خصوص مقام و منزلت شهدا و تروج فرهنگ ایثار و شهادت گفت: در هشت سال دفاع مقدس ، پاره های تن پدران و مادران و فرزندان  این مرز و بوم برای دفاع از کیان و حیثیت این کشور جان شیرین شان را بی منت فدا کردند و این معنای واقعی مفهوم  ایثار است .

 

مدیر آموزش و پرورش تأکید کرد: از منش شهدا نباید دور باشیم چرا که تمام مسئولین و همه مدیران صاحب منسب اگر در پشت میزهای اداری خود در کمال آرامش به کار مشغول اند همه را مدیون شهدای عزیز هستیم.

 

وی ادامه داد : شهدا در راه احقاق دین مبین اسلام جنگیدند ، تا ایران اسلامی آرام و سرفراز برای نسل ما به امانت بماند ، پس ما امانت دار خون شهدا هستیم و باید امانت دار خوبی برای پست های مدیریتی رسیده از شهدا باشیم.

 

بهمنش ، با اشاره به این که  راه شهادت ، محدود نیست و دشمن همیشه در کمین است و برای اسلام ستیزی برنامه دارد، تاکید کرد: هنوز هستند کسانی که با تأسی از راه شهداء ، مثل شهید حججی ها ، دشمن را در کیلومترها دورتر از ایران عزیز متوقف کرده اند .

مدیر آموزش و پرورش قدس، با اشاره به والا بودن مقام شهداء ، تصریح کرد: تمام اقتدار ، امتیاز و امنیت کشور ما در سایه سار شهداست و بسیار مهم است که نسل دانش آموز امروز از این همه بزرگی مطلع باشد و بداند که چه خون ها ریخته شده تا جمهوری اسلامی مقتدرانه در بین کشورهای اسلامی با افتخار قد علم کند.

 

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و برگزاری یادواره شهداء ، کمترین کاری است که برای آگاهی دانش آموزان از آنچه به سر مردم ایران برای دفاع از میهن آمده است می توان انجام داد و همه ما وظیفه داریم پاسدار حرمت خون شهدا و انتقال دهنده پیام آنان باشیم.

 

 

به اشتراک بگذارید :