3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۱۶ ۰۹:۲۰:۳۲
کد مطلب:  0MrSJGdz
مدیر آموزش و پرورش ورامین:
شهدا مدرسان حقیقی علم و دانایی هستند

یادواره شهدای دانش آموزی ورامین با حضور خانواده های شهدای دانش آموز ، جانبازان ، ایثار گران ، اعضای شورای معاونین و جمعی از مسئولین شهرستان در دبیرستان دخترانه منتصرین شاهد ورامین بر گزار شد.

 

به گزارش اداره اطلاع رسا نی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به نقل از ورامین ،امیر محمدی مدیر آموزش و پرورش ورامین ضمن تقدیر و تشکر از حضور دانش آموزان و فر هنگیان ورامینی در راهپیمایی 13 آبان و با اهمیت دانستن هفته بسیج دانش آموزی ، اظهار داشت : امروز شاهد یادواره شهدای دانش آموزانی  هستیم که برای دفاع از میهن اسلامی و ارزش های دینی ،جهاد فی سبیل الله را بر تحصیل مقدم دانسته و با نثار خون خود در مقابل دشمنان ایستادگی کردند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ورامین با اشاره به منزلت و نقش شهدا در پیش برد تعالی نظام اسلامی ،تاکید کرد : اگر امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران توانسته در دنیا به کلیه اهداف پژوهشی علمی و فناوری دست یابد به برکت خون شهدا است.

وی برگزاری چنین یادواره هایی را نشات گرفته از گسترش فرهنگ ایثار و شهادت دانست و افزود:امنیت امروز جامعه ی اسلامی ما مدیون زحمات پدران و مادرانی همچون شهید فهمیده است که با سن کم خود به ما اتحاد، شجاعت و ایثار را آموخت و وظیفه ی ما این است که نگذاریم آرمان های آنان به دست فراموشی سپرده شود.

محمدی خطاب به دانش آموزان گفت: باید با مطالعه ی زندگی نامه و وصیت نامه ی شهدای دانش آموز از آن ها الگو گرفت، چرا که شهدا سمبل ایستادگی ،شجاعت و ایثار می باشند.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه شهدای دانش آموز سفیران واقعی علم و معرفت هستند ، تصریح کرد:  شهدا مدرسان حقیقی علم و دانایی هستند و همانطور که که در آیات قر آن بدان اشاره شده است آنان همیشه زنده اند و برتمام  اعمال ما نظارت دارند.

گفتنی است در این مراسم از خانواده های معظم شهدای دانش آموز با اهدای لوح تجلیل به عمل آمد .

به اشتراک بگذارید :