20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۱۶ ۰۸:۵۲:۵۹
کد مطلب:  wa5KUVWi
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران :
برگزاری انتخابات هیات دانش آموزی شهرستانهای استان تهران

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران گفت: استقرار هیات ورزش داش آموزی موجب اعتلای ورزش در سطوح مختلف ،از جمله ورزش آموزشی (تعلیم و تربیتی)خواهد شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران: نشست انتخابات ریاست هیات ورزش های دانش آموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، با حضور، صائبی، سرپرست هیات فدراسیون های ورزشی وزارت آموزش و پرورش، محمد رحیم، معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، سرپرست، معاون مدیر کل ورزش و جوانان استان تهران، مشاور مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و کاندیداهای احراز این پست، در اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران برگزار شد.

محمد رحیم، معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ،گفت: لازمه تشکیل هیات های ورزشی جهت بیشبرد اهداف تربیت بدنی و در راستای اجرای طرحها و برنامه های سند تحول بنیادین و استقرار آن موجب اعتلای ورزش در تمامی سطوح از جمله ورزش آموزشی (تعلیم و تربیتی) خواهد شد.

وی در ادامه، افزود: امیدواریم با فضایی که در شرایط جدید ایجاد می شود روز به روز، مشارکت مردم در توسعۀ ورزش دانش آموزی بیشتر شود و شاهد فضای مشارکتی باشیم.

معاون تربیت بدنی و سلامت کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به این که امروزه در مدارس با مشکلات شدید افزایش وزن و چاقی مواجه هستیم، براهمیت تشکلهای ورزشی تاکید کرد و گفت: نقش هیات های ورزشی در ایجاد زمینه و بستر تحرک و افزایش فعالیتهای بدنی دانش آموزان بسیار با اهمیت است .

رحیم در ادامه، اظهار امیدواری کرد: امیدورایم آن چه در روی کاغذ آمده است در سطح مردمی به درستی شکل بگیرد و شاهد مشارکت بیشتر دیگر نهادها نیز باشیم.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران ، توسعۀ مشارکت ها در حوزۀ ورزش را یکی از مهم ترین ابزارهای نیل به اهداف رشد و توسعۀ این شاخصه دانست و با تأکید بر توسعه و گسترش این مشارکت ها، گفت: امیدوارم به این افق برسیم که هیات ورزش دانش آموزی یکی از توانمند ترین تشکل های مردمی در حوزۀ ورزش دانش اموزی باشد.

این مقام مسئول، ضمن اعلام آمادگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در این حوزه، تصریح کرد: ما در اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، آمادگی داریم تا سیاست های ابلاغی را،همان گونۀ که مد نظر مسئولین بوده و به همان شکلی که طراحی شده است اجرا کنیم تا شاهد نتایج مطلوبی باشیم و می توانیم آن را به مناطق نیز گرایش دهیم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: به یقین می توان گفت که ارتقای سطح فعالیت های تربیت بدنی می تواند در کاهش ناهنجاری ها ، ارتقای سطح سلامت ، کنترل آسیبهای اجتماعی و نیز اعتلای هویت ایرانی-  اسلامی دانش آموزان تأثیر شایانی داشته باشد.

گفتنی است،آقای احمد ساریجالو با کسب 16 رای از 18 رای ماخوذه به مدت 4 سال کرسی ریاست هیات ورزش دانش آموزی شهرستان های استان تهران را از آن خود کرد


 

به اشتراک بگذارید :