28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۱۴ ۱۰:۴۲:۰۵
کد مطلب:  QfCw38IN
معاون اداره کل بهزیستی استان تهران:
مشارکت حلقه مفقوده و گمشده جامعه ماست

آیین افتتاحیه کارگاههای آموزشی طرح مشارکت اجتماعی دانش آموزی با حضور معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و معاون اداره کل بهزیستی تهران در سالن آیت الله رفسنجانی برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، شمسی ،معاون اداره کل بهزیستی استان تهران، با اشاره به اینکه امروز مشارکت حلقه مفقوده و گمشده جامعه ماست ، اظهار داشت: باید به سمت و سویی برویم که میزان مشارکت در جامعه را افزایش دهیم .

وی با اشاره به اینکه کشورهایی که سرمایه اجتماعیی بالایی دارند، از آسیب های اجتماعی کمتری برخوردارند ، تاکید کرد: امروزه میزان توسعه یافتگی کشورها از روی سرمایه های اجتماعی هر کشوری سنجیده می شود و در این راستا باید تلاش جدی کرد.

شمسی جامعه ما را یک جامعه کم نشاط دانست و افزود: باید سطح نشاط در جامعه بالا برود و این اتفاق زمانی صورت می گیرد که طرح های با نشاط، در قالب برنامه های مشارکتی صورت گیرد و نه به صورت مقطعی .

معاون اداره کل بهزیستی استان تهران با اشاره به اینکه مدارس ما باید از جذابیت لازم برای دانش آموز برخوردار باشد، تصریح کرد: باید شور و نشاطی را که نیاز روحی و جسمی دانش آموزان می باشد در مدارس فراهم کرد و سطح مشارکت آنان را بالا برد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه شعاع اعتماد در جامعه امروزه کوتاهترین دوران خود را سپری می کند ،خاطرنشان کرد: بی اعتمادی یکی از بزرگترین آسیب های اجتماعی است که باید به آن توجه جدی صورت گیرد.

 

به اشتراک بگذارید :