24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۱۳ ۱۲:۰۷:۵۹
کد مطلب:  qGglWSIb
رئيس اداره مراقبت دربرابرآسيبهاي اجتماعي اداره کل آموزش وپرورش شهرستانهای تهران:
برگزاری كارگاه آموزشي طرح مشاركت اجتماعي دانش آموزي براي تسهيل گران

رئيس اداره مراقبت در برابر آسيب هاي اجتماعي اداره كل آموزش و پرورش شهرستانهاي تهران؛ از اجراي طرح مشاركت اجتماعي دانش آموزي با رويكرد ارتقاي سرمايه اجتماعي و پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي دانش آموزان، خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، ، سيدابوالخير كراماتي؛ رئيس اداره مراقبت در برابر آسيب هاي اجتماعي اداره كل آموزش و پرورش شهرستانهاي تهران با اشاره به اینکه  يكي از مسايل جوامع امروزي افزايش روحيه فردگرايي و رقابت جويي بر مبناي كسب منافع فردي است ، تاکید کرد:  سبقت گرفتن از هم نوع براي كسب منافع دنيوي چنانچه به عنوان يك ارزش غالب در آيد، آسيب هاي اجتماعي زيادي از قبيل گسست و كاهش همدلي و همكاري و بالا رفتن استرس و اضطراب، كاهش احساس تعلق، كاهش اعتماد و نشاط بر جامعه را به همراه خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه اجراي اين طرح در مدارس، باعث ارتقاي توانمندي هاي دانش آموزان در جهت جمع گرايي و تقويت انجام كار گروهي مي شود، تصریح کرد: دانش آموز به كمك تسهيلگر ياد ميگرد كه شناختش نسبت به مسائل و آسيب هاي اجتماعي افزايش يابد و با كسب مهارت هاي كار گروهي با مشاركت و همكاري يكديگر براي كاهش مشكلات چاره انديشي کند.

کرامتی با اشاره به اینکه  در سال گذشته اين طرح با مشاركت اداره كل آموزش و پرورش شهرستانهاي استان تهران و اداره كل بهزيستي فقط در ١٠ مدرسه به صورت پایلوت انجام گرفت، یادآور شد:  امسال پس از اجراي كارگاه ٣ روزه آموزشي  براي تسهيلگران استان ، این طرح در ٣٠ مدرسه و ٦٠ كلاس متوسطه دوره اول ، در سطح مناطق استان اجرا خواهد شد.

رئيس اداره مراقبت دربرابرآسيبهاي اجتماعي آموزش وپرورش شهرستانهای تهراندر پایان خاطرنشان کرد: از راهكارهاي عملياتي و پيشنهادات برتر دانش آموزان ، در جشنواره نوجوان سالم تقدير ميشود.

به اشتراک بگذارید :