20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۱۳ ۰۹:۲۲:۴۵
کد مطلب:  1TC1CnfC
مدیر آموزش و پرورش دماوند :
مانور پدافند غیرعامل برگزار شد

مانور پدافند غیرعامل دماوند با مشارکت آموزش و پرورش ، هلال احمر ، آتشنشانی، اورژانس ، نیروی انتظامی و آب و فاضلاب به صورت نمادین در هنرستان فنی دکتر حسابی برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به نقل از دماوند ،مهرداد پورفتحی مدیر آموزش و پرورش دماوند ، ضمن تقدیر از مشارکت و همکاری صمیمانه نهادهای شهرستان گفت: درپدافند غیرعامل (دفاع غیرنظامی ) که در مقابل پدافند عامل (دفاع نظامی ) قرار می گیرد،  باید شیوه ها، ابعاد گوناگون تهدیدات و تهاجم دشمن مورد بررسی قرار گرفته و براي تک تک آنها راهکار اندیشیده شود.

 

وی افزود :  حضور همه ارگانها در این مانور فرصت مغتنمی است تا دانش آموزان با مشاغلی که در امنیت و آرامش و سلامتی شهروندان سهیم هستند ، آشنا شده و زمینه گرایش آنها به این مشاغل مهیا گردد.

 

پورفتحی  با اشاره به سالروز شهادت حسین فهمیده و تاسیس بسیج دانش آموزی تصریح کرد : دانش آموزان بعنوان قلب تپنده و جوان کشور باید با هوشیاری و آگاهی از تهاجم دشمنان ، مدافع کشوری باشند که روزی جوانها و نوجوانهایی همسن آنها ، با خون خود از آن حراست و پاسداری کردند .

 

گفتنی است در این مراسم مسئولین از نمایشگاه و کارگاه آموزشی که با هدف آشنا نمودن دانش آموزان با فعالیتهای هلال احمر و کمکهای اولیه در مواقع اضطرار در هنرستان زینبیه  برگزار شده بود ، بازدید کردند . 

به اشتراک بگذارید :