18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۱۲ ۱۷:۲۷:۲۴
کد مطلب:  N3INPpil
نگاهی به سهم " صفر " و تقریباً "صفر" زنان در پست های مدیریتی گیلان

سایت گیل خبر

در پی نشر مطلبی در سایت خبری " گیل خبر " به تاریخ 9 آبان  96 با عنوان "  قابل توجه استاندار گیلان ، نگاهی به سهم صفر و تقریباً صفر زنان در پست های مدیریتی گیلان "، پاسخ اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان به شرح زیر است:

زنان به عنوان نیمی از جمعیت جامعه نقش سترگی در ایفای نقش های تأثیرگذار برعهده دارند. بر اساس برنامه ششم توسعه اجتماعی،فرهنگی، اقتصادی و سیاسی کشورمان  ، قرار است سهم زنان در امور مدیریتی تا پایان این برنامه، به 30 درصد افزایش یابد.

آموزش و پرورش گیلان در راستای تحقق دستور العمل ابلاغی رئیس جمهور محترم استفاده از قابلیت های بانوان و جوانان توانمند را در دستور کار خود قرار داده است. حضور 5 بانوی فرهنگی در سمت روسای ادارات ستادی اداره کل آموزش و پرورش گیلان _ از جمله اداره استعدادهای درخشان_  و 4 خانم در سمت های معاونت آموزش و پرورش مناطق  به همراه تعداد قابل توجهی در پُست های کارشناس مسئول ، فقط بخشی از توجه دولت به نقش محوری زنان است.

 همچنین در بهره مندی بیشتر  از توانایی های جوانان در ایفای نقش های مدیریتی بیش از 6 نفر از روسا و معاونان اداری آموزش و پرورش مناطق استان گیلان زیر 40 و بعضاً زیر 30 سال، سن دارند.

با توجه به موارد ذکر شده ، راهبرد اساسی دولتهای یازده و دوازدهم ، استفاده از نخبگان و شایستگان در سمت های مدیریتی بدون توجه و تکیه به سن و جنس است. بنابراین اصل بر شایسته گزینی با اولویت بهره گیری از جوانان، در برنامه ششم توسعه تأکید شده است و آموزش و پرورش هم به تأسی  از این نقشه راه ،  گام بر می دارد.

در تازه ترین انتصاب مدیرکل محترم آموزش و پرورش استان گیلان، انتخاب مشاور اجرایی و همچنین مشاور جوان از بین بانوان، حاکی از رویکرد بزرگترین دستگاه تعلیم و تربیت در استفاده از توانمندی های بانوان شایسته است.

به اشتراک بگذارید :