13 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۱۰ ۱۳:۳۲:۵۷
کد مطلب:  xq9uJXUf
با حضور مسئولین:
مراسم گرامیداشت هفته پدافند غیر عامل درمدارس منطقه ی افشاربرگزار شد

مراسم گرامیداشت هفته بسیج و پدافند غیر عامل با حضور بیت اله احمدی نژاد بخشدار وسید مجتبی حسینی رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه افشار در دبیرستان های عفت شهر گرماب و هشت شهریور باش قشلاق برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان به نقل از افشار،در مراسمی که در دبیرستان عفت برگزار گردید بخشدار منطقه افشار به تاریخچه پدافند غیرعامل اشاره کرد و گفت : به علت اهمیت پدافند غیرعامل رهبرمعظم ایران اسلامی مدظله العالی فرمان تاسیس این سازمان را در هشت آبان سال 1382 صادر کردند.

احمدی نژاد با تاکید بر اینکه پدافندغیرعامل همان شناخت تهدیدات و کم کردن تلفات است عنوان کرد که هرچقدر زیر ساخت ها بیشتر باشد کمترین تهدیدات به کشور می رسد.

وی به این نکته اشاره نمود که فضاهای مجازی همانند شمشیر دو لبه هستند که هم می توانند مفید و هم مضر باشند.

احمدی نژاد از دانش آموزان خواست که روش استفاده مناسب از امکانات و فضای مجازی را بشناسند تا بتوانند تهدیدات را کم کرده و از فرصتها استفاده کنند.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه افشار،نیز در دبیرستان هشت شهریور باشقشلاق به جنگ و هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و از دانش آموز بسیجی شهید محمدحسین فهمیده یاد کرد و هفته بسیج و روز نوجوان و دانش آموز را تبریک گفت و با این مقدمه به دو نوع پدافند اشاره کرد.

رئیس دستگاه تعلیم و تربیت منطقه پدافند غیرعامل را شناسایی تهدیدات و مقابله با آن ها خواند و برای تحقق پدافند غیرعامل داشتن تفکر، پژوهش و دانایی را ضروری دانست.

حسینی به هجمه هایی که توسط شبکه های بیگانه و ماهواره ای علیه دانش آموزان می شود اشاره کرد و گفت :  دانش آموزان یکی از مهمترین اهداف تهاجم فرهنگی دشمنان هستند که ما باید آگاه باشیم و راه دفاع در مقابل آن را که فقط آگاهی و دانش است در یابیم.

وی گفت : پس از آگاه شدن از این هجمه ها باید توانایی و ظرفیت های خود را بشناسیم و توانایی های خود را از بالقوه به بالفعل تبدیل کنیم و همواره از وجود معلمان دلسوز و امکانات خود به نحو احسن استفاده نماییم.

به اشتراک بگذارید :