12 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۱۰ ۱۳:۰۲:۳۲
کد مطلب:  v4BhKzDt
کارگاه آموزشی پدافندغیرعامل برای اولیای دانش آموزان شهرستان سلطانیه برگزار شد

کارگاه آموزشی پدافندغیرعامل برای اولیای دانش آموزان شهرستان سلطانیه برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان به نقل از سلطانیه،کارگاه آموزشی پدافندغیرعامل با حضور مدیرآموزش و پرورش این شهرستان و سرهنگ عزیزخانی برای اولیای دانش آموزان در روستای خیرآباد برگزار شد.

در ابتدای این کارگاه آموزشی که با حضور اولیای دانش آموزان مدارس پروین اعتصامی و پاسداران روستای خیرآباد برگزار شد،مهدی زمانی مدیر آموزش و پرورش شهرستان سلطانیه با بیان مفهوم پدافند غیر عامل گفت : به هر نوع اقدام که برای مقابله و یا به حداقل رساندن صدمات مالی و جانی قبل از حمله و وقوع حادثه انجام می گیرد پدافند غیر عامل می گویند.

وی در ادامه با اشاره به این مطلب که  روستای خیرآباد درروزهای فصل زمستان جزو سردترین مناطق استان و گاها کشور می شود افزود : به عنوان یک مثال ساده از مفهوم پدافند غیرعامل ، محافظت از خود در برابر سرما و بیماری در ایام زمستان یک نوع پدافند غیر عامل است.

در ادامه سرهنگ عزیزخانی از میهمانان حاضر در کارگاه آموزشی با بیان این مطلب که پدافند غیرعامل با مدیریت بحران متفاوت است افزود : به مجموعه اقدامات بعد از وقوع حادثه مدیریت بحران گفته می شود نه پدافند غیر عامل.

وی با مهم برشمردن پدافند غیر عامل در مقابله با حادثه از اول خلقت افزود : استتار ، مخفی شدن ، تغییر محل نقاط حساس ، بازدارندگی های نظامی از جمله اقدامات پدافند غیر عامل در نیروی های نظامی می باشد.

در پایان این کارگاه آموزشی حاضرین از نمایشگاهی که به همت مدیر دبستان پروین اعتصامی به مناسبت هفته پدافند غیر عامل برگزار شده بود ، بازدید کردند.

 

به اشتراک بگذارید :