16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۱۰ ۰۸:۳۵:۰۰
کد مطلب:  CEVaFMJE
معاون آموزشی سازمان سواد آموزی کشور:
میانگین سنی سواد آموزان 29 سال می باشد

معاون آموزشی سازمان سواد آموزی کشور گفت : میانگین سنی سواد آموزان که در سواد آموزی مشغول به تحصیل می باشند 29سال می باشد.

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان خراسان شمالی، مهدی مهدی زاده در همایش مشترک شورای پشتیبانی سواد آموزی استان و شهرستان‌های خراسان شمالی بیان کرد: بعضی از افراد نگاه درستی به سواد آموزی ندارند واحساس می کنندکه نهضت سواد آموزی برای افراد بالای50سال می باشد.

 وی ادامه داد: در حالی که میانگین سواد آموزان 29 سال می باشد و نگاه به سواد آموزی باید تغییر کند و از نگاه کلیشه ای و یکسان بگذریم

 معاون آموزشی سواد آموزی اظهارکرد:خواندن و نوشتن در زمان کوتاه به وجود می آید اما فرهنگ  همدلی  و نو دوستی در زمان طولانی ایجاد می شود

مهدی زاده گفت: جهانیان آموزش بزرگسالان را از ایران به عاریه گرفته‌اند که باید سعی شود آموزش بزرگسالان در ایران  به نحوه احسن  انجام گیرد.

معاون آموزش سازمان سواد آموزی اشاره کرد: درسال2000 آموزش پایه دارای دو بخش ابزار و محتوا می باشد که ابزار همان خواندن و نوشتن و محتوا  دانش و مهارت های لازم جهت تعامل  با دیگران می باشد.

مهدی‌زاده خاطر نشان کرد: امروزه جامعه باید به جامعه یادگیری تبدیل شود که هر شخصی در طول زمان در حال یادگیری باشد که خواسته مقام معظم رهبری می باشد.

وی گفت: باید سعی شود مهارت‌ها وتعامل‌ها را به دانش آموزان آموزش داده شود و از رقابت‌های ناسالم و پر از استرس به دور کرد.

مهدی زاده بیان کرد: هویت واحترام به معلم در جامعه باید احیا شود و نگذاریم هرکسی به خودش اجازه دهد که معلم را ارزشیابی کند چونکه باعث از بین رفتن یادگیری می شود .

به اشتراک بگذارید :