20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۱۰ ۰۸:۲۸:۲۴
کد مطلب:  FMRxrH6X
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
افزایش 3 درصدی شمار دانش‌آموزان در شهرستان‌های استان تهران

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران از افزایش سه درصدی شمار دانش‌آموزان در شهرستان‌های این استان خبر داد و گفت: مسکن مهر حومه تهران به جمعیت دانش‌آموزی این استان افزوده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی اداره کل  آموزش وپرورش شهرستان های استان تهران به نقل از قرچک، میررضا شفیع‌پور معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در همایش چشم‌انداز 1404 که با رویکرد آموزش، سنجش و ارزشیابی در کانون فرهنگی ملائک قرچک برگزار شد، اظهار داشت: شهرستان قرچک جزو شهرستان‌های فعال و پیشرو در طرح و برنامه‌های کلان در آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران محسوب می‌شود.

 

وی افزود: در بحث آموزش و پرورش اگر به‌صورت کلی به مقوله آموزش و پرورش در کشور نگاه کنیم، اقدامات بسیار مناسبی انجام گرفته است و در حال حاضر در کشور ما بی‌سوادی درصد پایینی دارد.

 

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با اشاره به اینکه رسالت امروز آموزش و پرورش، باسواد کردن دانش‌آموزان بالای 6 سال است ، تاکید کرد: باید ادانش‌آموزا نی خلاق تربیت کنیم و تا جامعه مسیر پیشرفت را طی کند.

شفیع‌پور تصریح کرد: باید مدیران و معلمان کلاس‌های درسی را از حالت سنتی خارج کرده و در بحث آموزش، خلاقیت و هنر را چاشنی تعلیم و تربیت سازند تا کلاس‌ها شاداب شود.

 

 

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با اشاره به اینکه آموزش و پرورش درزمینه پژوهش‌سرا اقدامات خوبی انجام داده ، یادآور شد:  مناطق را در موضوع علمی خاصی سامان‌دهی کرده تا در همین خصوص فعالیت کنند و استعدادهای شهرستان را در این موضوع شناسایی و روی همان استعدادها سرمایه‌گذاری می‌کند.

 

شفیع‌پور به بحث تراکم جمعیتی اشاره کرد و گفت: اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در سال تحصیلی جدید با افزایش سه درصدی شمار دانش‌آموزان مواجهه بوده که این افزایش به خاطر ساخت و واگذاری مسکن‌های مهری است که در اطراف شهرستان‌های استان تهران ساخته و تحویل شهروندان می‌شود.

 

 

به اشتراک بگذارید :