10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۱۰ ۰۸:۳۵:۵۶
کد مطلب:  wxdPhEvd
سرپرست فدراسیون ورزش مدارس کشور در استان اردبیل عنوان کرد:
5 میلیون دانش آموز تحت پوشش برنامه های معاونت تربیت بدنی و سلامت

سرپرست فدراسیون ورزش مدارس کشور در استان اردبیل با بیان اینکه در سال تحصیلی گذشته 4 میلیون دانش آموز تحت پوشش برنامه های ورزشی معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش بوده اند،گفت: پیش بینی می شود این تعداد در سال تحصیلی جدید به 5 میلیون نفر افزایش پیدا کند.

به گزارش مركز اطلاع رسانی وروابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان اردبیل، حمید رضا صائبی که در مجمع انتخابات رییس هیات ورزشی دانش آموزان استان اردبیل حضور پیدا کرده بود، اظهار داشت: این انتخابات بر اساس آیین نامه جدید که مورد تصویب وزارت ورزش و جوانان قرار گرفته، انجام می شود.

صائبی ادامه داد: هیئت ورزشی دانش آموزی استان ها به عنوان نماینده و مرجع ذیصلاح در اجرای برنامه ها و فعالیت های فدراسیون ورزش دانش اموزی در سطح کشور هستند.

وی افزود: فدراسیون ورزش دانش آموزی کشور برنامه ریزی های لازم در این زمینه در استا نها انجام داده است که انجمن های ورزشی کشور نسبت به انجام آن اقدام می کنند.

سرپرست فدراسیون ورزش مدارس کشور با عنوان اینکه فدراسیون ورزش دانش آموزی کشور در سال تحصیلی جدید، چهار محور برای برگزاری مسابقات در کشور تعریف کرده است، خاطر نشان ساخت: مسابقات آموزشگاهی در قالب " مدرسه قهرمان" یکی از این محورهای تعریف شده می باشد.

صائبی مسابقات پایه ای از جمله دومیدانی، شنا، ژیمناستیک در قالب " کانون قهرمان را جزو دومین محور در برگزاری مسابقات ورزشی دانش آموزی کشور یاد کرد.

سرپرست فدراسیون ورزش مدارس کشور همچین با تاکید بر جشنواره های ورزشی به عنوان سومین محور در برکزاری مسابقات ورزشی دانش آموزان کشور تصریح کرد: سعی می کنیم در راستای توسعه ورزش همگانی این جشنواره های ورزشی را افزایش بدهیم.

وی در بیان چهارمین محور تعریف شده در برگزاری مسابقات ورزشی دانش آموزان کشور به مسابقات المپیکی و پارالمپیکی اشاره کرد و گفت: در سال گذشته در این مسابقات رشته های کشتی و وزنه برداری داشتیم که امسال هم در نظر داریم رشته تکواندو را اضافه نماییم.

سرپرست فدراسیون ورزش مدارس کشور با بیان اینکه در سال تحصیلی گذشته 4 میلیون دانش آموز تحت پوشش برنامه های ورزشی معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش بوده اند،گفت: پیش بینی می شود این تعداد در سال تحصیلی جدید به 5 میلیون نفر افزایش پیدا کند.

به اشتراک بگذارید :