10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۰۸ ۱۴:۴۵:۲۶
کد مطلب:  5Q2im8cK
سرپرست فدراسیون ورزش دانش آموزی کشور:
هیات ورزش دانش آموزی جهت رشد و توسعه استعداد های ورزشی دانش آموزان است

سرپرست فدراسیون ورزش دانش آموزی کشور گفت: هیات های ورزش دانش آموزی ساختاری برای رشد و توسعه دانش آموزان و توان افزایی استعدادهای ورزشی این قشر از جامعه است.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان قزوین، حمید رضا صائبی به مناسبت هفته تربیت بدنی در نشست مجمع عمومی هیات های ورزشی دانش آموزان قزوین که با حضور مسئولان تربیت بدنی این اداره کل برگزار شد، با بیان اینکه مجمع هیات های ورزشی بالاترین رکن تصمیم گیری برای فعالیت های ورزشی دانش آموزی در سطح استان هاست افزود: استعداد یابی و ارتقاء ضریب سلامت دانش آموزان در حوزه ورزش مدارس کشور را دو رویکرد مهم این وزارتخانه می باشد.

وی اظهارداشت: توسعه شبکه ای ساختاری ورزشی در سال 93 اولین بار توسط مجمع هیات های ورزشی دانش آموزی تشکیل و اساسنامه مورد تصویب هیات قرار گرفت و در نهایت در زیر مجموعه هیات های ورزشی شکل قرار گرفت.

صائبی با بیان اینکه در سال 94 معاونت تربیت بدنی و سلامت دارای ردیف بودجه ای مجاز شد، ادامه داد: در حال حاضر شاهد رشد 24 درصدی آن  هستیم که می توان برنامه های مختلف ورزشی در راستای ارتقاء سلامت و آمادگی جسمانی دانش آموزان اجرا نمود .

سرپرست فدراسیون ورزش دانش آموزی کشور تاکید کرد: امروز فدراسیون ورزش دانش آموزان همسو با سیاست های معاونت ورزش و سلامت تمام تلاش خود را به کار بسته تا زمینه حضور دانش آموزان را در مسابقات ملی و بین املللی فراهم کند.

وی با بیان اینکه این فدراسیون به دنبال تامین سلامت و شادابی دانش آموزان است ، خاطر نشان کرد: فدراسیون ورزش دانش‌آموزی براساس سند تحول و به منظور تحقق اهداف این سند در بحث سلامت و تندرستی تاسیس شده است.

صائبی تصریح کرد: در نهایت با تاسیس فدراسیون ورزشی مدارس و عضویت آن در مجامع بین المللی و پس از طی فراز و نشیب هایی، امروز سیاست آموزش و پرورش، استقرار حقوقی، تشکیلاتی و ساختاری فدراسیون در سطح کشور است.

این مسئول اضافه کرد: با تعریف یک سازمان و ساختار ورزشی امیدواریم بتوانیم از تمام ظرفیت های استانی به نحو احسن استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد:ساختار شکل گرفته بر اساس ساختار المپیکی و منشور المپیک بوده و در نتیجه تمام برنامه ها به صورت گروهی شکل می گیرد.

به اشتراک بگذارید :