2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۰۸ ۱۲:۱۸:۱۶
کد مطلب:  0XtcRUOz
مدیر آموزش و پرورش پاکدشت در صبحگاه مشترک بسیج دانش آموزی:
پدافند غیر عامل داشتن نگاه ایمنی بخش در همه ی حوزه ها است

همزمان با هفته پدافند غیر عامل صبحگاه مشترک بسیج دانش آموزی، با حضور فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پاکدشت و مدیر آموزش و پرورش پاکدشت در آموزشگاه متوسطه دوم پسرانه شهید بهشتی برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به نقل از پاکدشت، علی یزدان پناه ، مدیر آموزش و پرورش پاکدشت ، گفت: در پدافند غیر عامل می آموزیم که چگونه مصونیت را به حداکثر وخطر پذیری و تهدید و ضرر های ناشی از آن را هم به حداقل برسانیم.

وی با اشاره به اینکه در پدافند عامل، این نیروهای نظامی و انتظامی هستند که وظیفه خطیر دفاع از جامعه را هنگام تهاجم دشمن متخاصم داخلی و خارجی برعهده دارند، تصریح کرد: اما  در پدافند غیرعامل این تک تک ما هستیم که می آموزیم چگونه با روش خاص، واکنشی متناسب برای کم کردن و به حداقل رساندن ضرر و زیان و آسیب ابتدایی به خودمان، اطرافیان و در نهایت امکانات و ابزاهای اطرافمان داشته باشیم.

یزدان پناه ادامه داد: پدافند غیر عامل از جایگیری مناسب و ایمن هنگام زلزله آغاز تا نحوه ی احیای بیمار ریوی و قلبی و تنفسی یک فرد در هنگام صانحه ادامه پیدا کرده و بالاترین شکل آن هنگامی است که ما به عنوان سربازی جان برکف در کنار نیروهای انتظامی و نظامی در برابر یک دشمن متخاصم می ایستیم.

 مدیر آموزش و پرورش پاکدشت با تاکید بر این که پدافند غیرعامل در واقع داشتن نگاه ایمنی بخش در همه ی حوزه ها و سطوح است، یادآور شد: امروز پدافند غیر عامل جنبه ی نرم، فرهنگی و ذهنی یافته است.

 

به اشتراک بگذارید :