26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۰۸ ۰۸:۳۲:۳۸
کد مطلب:  CskzOBQ1
رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی:
دستیابی به برنامه های توسعه پایدار از مسيرآموزش و پرورش می‌گذرد

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اهمیت حرکت در مسیر توسعه پایدار گفت: دسترسی به آموزش با کیفیت شاخصی مهم در جامعه کنونی محسوب می شود.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی، مجتبي زيني وند در کمیته اجتماعی و فرهنگی شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور عنوان کرد: مسائل ژئوپلتیکی موجب شده تا توجه به مسائل آموزش و پرورش اهمیت مضاعفی داشته باشد.

 

وی ادامه داد: امروز دسترسی به آموزش با کیفیت شاخص مهم بوده و باید این روند در مسیری صحیح حرکت کند.

 

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی وزارت آموزش و پرورش گفت: نهاد تعلیم و تربیت می تواند به تربیت شهروندانی مسئولیت پذیر و ایجاد تغییرات مثبت در شیوه تفکر کمک کند همچنین در ترویج فرهنگ توسعه پایدار اثرگذاری داشته باشد.

 

زینی وند با اشاره به اینکه آموزش و پرورش در دسترسی به توسعه پایدار اهمیت دارد، عنوان کرد: بسیاری از فعالیت ها برای دستیابی به توسعه پایدار از مسیر آموزش و پرورش می‌گذرد.

 

وی با تاکید بر اینکه باید در جهت ارزش ها و رفتار سازگار با توسعه پایدار حرکت کرد، گفت: ارزش ها و رفتار سازگار با توسعه پایدار از برنامه های مهم کشور محسوب می شود.

 

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه مدارس خط مقدم جبهه تعلیم و تربیت هستند، عنوان کرد: براین اساس نیازمند رابطه موثر و معنادار در مشارکت ارکان جامعه هستیم.

 

زینی وند افزود: اگر برونداد آموزش و پرورش مناسب نباشد بازخورد آن گریبانگیر سراسر جامعه خواهد شد بنابراین باید به آموزش و پرورش نگاهی فراگیر شود.

 

وی تصریح کرد: امروزه منابع فکری دانش آموزان محدود به کنار درس و محصور در کلاس درس نیست و رشد شبکه های اجتماعی به گونه ای است که اگر همه نهادها به کمک آموزش و پرورش نیایند، فضای مجازی نه تنها فرصت نبوده بلکه تهدید محسوب می شود.

به اشتراک بگذارید :