20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۰۷ ۰۹:۳۹:۱۹
کد مطلب:  kQwJwqPZ
با حضور مدیر آموزش و پرورش و فرماندهی انتظامی سلطانیه:
صبحگاه مشترک هفته پدافند غیر عامل درشهرستان سلطانیه برگزارشد

با حضور مدیر آموزش و پرورش و فرماندهی انتظامی سلطانیه،صبحگاه مشترک هفته پدافند غیر عامل دراین شهرستان برگزارشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان به نقل از سلطانیه،با حضور مدیر آموزش و پرورش و فرماندهی انتظامی این شهرستان،صبحگاه مشترک هفته پدافند غیر عامل برگزارشد.

در ابتدای مراسم مهدی زمانی گفت : پدافند غیرعامل به مجموعه اقداماتی اطلاق می شود که به جنگ افزار نیاز ندارد و با اجرای آن می توان از وارد شدن خسارت مالی به تجهیزات و تاسیسات نظامی و غیر نظامی و همچنین به مردم جلوگیری کرد یا میزان خسارت و تلفات را به حداقل ممکن کاهش داد.

مدیرآموزش وپرورش شهرستان سلطانیه در ادامه خطاب به دانش آموزان گفت : گوشه هایی از پدافند غیرعامل در بعد فرهنگی این است که دانش آموز ما ارزش های اسلامی را حفظ، احترام به بزرگتر را رعایت و مبانی عقیدتی را در نظر داشته باشد.

در ادامه سرگرد تقی لو فرمانده نیروی انتظامی شهرستان سلطانیه با اشاره به تهدیدات و لفاظی های دشمن گفت : به لطف الهی ، رهنمودهای مقام معظم رهبری، هوشیاری نیروهای نظامی، انتظامی، امنیتی و حضور و پشتیبانی مردم امنیت مطلوب و مثال زدنی در کشور حاکم است.

وی در ادامه با بیان مثالهایی از پدافند عامل و پدافند غیر عامل برای دانش آموزان، اطلاعاتی در زمینه آخرین دستاوردها در زمینه پدافند غیرعامل ارائه نمود.

تقی لو در ادامه به آسیب های موجود در فضای مجازی اشاره نموده و بیان داشت : در تامین امنیت فضای مجازی همچون سایر فضاها گام های بزرگ و خوبی برداشته شده است که با توجه به گستردگی شبکه های اجتماعی و اینترنت موضوع پدافند غیرعامل راهبردی مهم برای ایجاد امنیت در این فضا می باشد.

به اشتراک بگذارید :