24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۰۷ ۰۹:۲۷:۱۹
کد مطلب:  9pskanOG
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
درخشش دانش آموز محقق شهر ری در کنفرانس علمی اوساکای ژاپن

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از درخشش دانش آموز محقق شهر ریی در کنفرانس علمی اوساکای ژاپن خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در این باره گفت :مبینا جمالی دانش آموز دبیرستان استعدادهای درخشان فرزانگان حضرت زینب ،شهر ری در کنفرانس بین المللی اوساکا در ژاپن پژوهش خود را به صورت سخنرانی ارائه نمود و موفق به دریافت گواهی ارایه مقاله از این کنفرانس معتبر بین المللی گردید .

 

فولادوند ادامه داد: پژوهش مبینا جمالی با عنوان بررسی اثر متقابل آلاینده های هوا و میکوریزا در گیاه ذرت (Zeamays) همزیست با قارچ  (Glomus Etunicatum) با دریافت تاییدیه از پژوهشگاه صنعت نفت وابسته به وزارت نفت در کنفرانس بین المللی اوساکا در ژاپن به صورت حضوری و سخنرانی به زبان انگلیسی  ارایه گردید .

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران تصریح کرد: تحقیقات این پروژه پژوهشی از سال اول دبیرستان توسط این دانش آموز آغاز شده و اکنون در دوره ی پیش دانشگاهی به ثمر نشسته است.

شایان ذکر است دانش آموز مذکور در سال 96 موفق به کسب رتبه استانی جشنواره جوان خوارزمی گردیده و پیش از این پژوهشی را در کنفراتس بین المللی لندن به صورت ویدیو کنفرانس ارائه داده است .

 

به اشتراک بگذارید :