10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۰۶ ۱۰:۳۱:۳۷
کد مطلب:  452JtifI
معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش:
120 طرح نیمه تمام ورزشی در آموزش و پرورش به بهره برداری خواهد رسید

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش گفت: با پیگیری و تلاش مسئولان در سال جاری 120 طرح نیمه تمام در بخش ورزش آموزش و پرورش به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان قم، مهرزاد حمیدی در گردهمایی سراسری سرگروه های درس تربیت بدنی به میزبانی استان قم، با بیان این مطلب، عنوان کرد: به طور کلی 780 پروژه نیمه تمام ورزشی شامل 230 پروژه استخر در سطح کشور وجود دارد که وزارت با برنامه ریزی درصدد افتتاح مهم ترین طرح ها در سال جاری است.

وی اظهار داشت: یکی از مسائل مهم در حوزه سلامت و نشاط دانش آموزان، توجه به زیرساختهای ورزشی و ترغیب دانش آموزان به سمت ورزش است.

حمیدی بیان کرد: متاسفانه در برخی از مدارس هنوز جایگاه و اهمیت زنگ ورزش به خوبی تبیین نشده است و بسیاری از مربیان ورزشی نیز فاقد تجربیات لازم در عرصه ورزش هستند. حتی برخی از فارغ التحصیلان در رشته تربیت بدنی نیز تجربه لازم را ندارند در حالی که تجربه و اندوخته علمی در کنار هم می تواند موثر باشد.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیرآموزش و پرورش اظهارکرد: با توجه به نیاز مدارس به مربیان و دبیران ورزشی در سال 89 تعداد 14 هزار نفر در جهت تدریس رشته تربیت بدنی در سطح مدارس کشور جذب کردیم.

وی یادآور شد: از سیاست های کلان معاونت تربیت بدنی در وزارت، نگاه علمی و تخصصی به ورزش و کیفیت بخشی به آموزش در حوزه ورزش و همگانی کردن ورزش و اخلاق محوری و برنامه های ورزشی مطابق با مدرسه محوری و مشارکت محوری می باشد.

حمیدی با بیان اینکه اگر معلمان ورزش، تجربیات خود را در زمینه رشته های ورزشی ارتقاء دهند با انگیزه بیشتری در مدارس مشغول به کار می شوند، ادامه داد: در جهت برنامه ریزی ویژه معلمان در مسیر تدریس تربیت بدنی، به یک بانک اطلاعاتی جامع نیاز است تا بتوان دوره های مختلف را ویژه معلمان برگزار کرد.

به اشتراک بگذارید :