2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۰۶ ۰۸:۳۸:۴۷
کد مطلب:  TNtoUUg0
نامه سرگشاده روسای آموزش و پرورش سراسر استان کرمان به رئیس مجلس شورای اسلامی

روسای آموزش و پرورش سراسر استان کرمان در خصوص مصوبه اخیر مجلس مبنی بر استخدام نیروهای نهضتی و حق التدریس نامه ای به رئیس مجلس شورای اسلامی نوشتند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، متن نامه روسای آموزش و پرورش سراسر استان کرمان به شرح زیر است:

 

دانشگاه فرهنگیان که تولید کننده معلم است و اهمیت فراوانی دارد را جدی بگیرند و هرچه می توانند برای آن سرمایه گذاری کنند... مراکز مسئول ضوابطی برای جذب معلمان قرار دهند تا افراد بدون حساب وارد آموزش و پرورش نشوند. "مقام معظم رهبری"

 

ریاست محترم مجلس شورای اسلامی جناب آقای دکتر لاریجانی

 

با سلام و احترام

 

همانگونه که مستحضر هستید تربیت انسان های توانمند و متخصص و آینده ساز مستلزم معلمانی پرتوان، با انگیزه برخوردار از صلاحیت های حرفه ای و... می باشد. بر همین اساس جهت ورود نیرو به بدنه آموزش و پرورش شرایط:

 

۱ - تسلط به امور آموزش، پرورش و پژوهش

 

۲ -برخورداری از سلامت جسمی و روحی

 

۳- آشنایی با فنون و تکنیک های تدریس

 

۴ - دارا بودن صلاحیت حرفه ای و اخلاقی

 

۵- داشتن شرایط سنی

 

اجتناب ناپذیراست. متاسفانه اجرای مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی مبنی بر استخدام نیروهای نهضتی و حق التدریس بدون آزمون و شرایط سنی عملا ضربه مهلکی به بدنه آموزش و پرورش وارد خواهد نمود. زیرا اجرای این مصوبه زمینه ورود نیروهای غیرحرفه ای، مسن، غیرمتخصص، ناآشنا به مسائل روحی، روانی دانش آموزان را به آموزش و پرورش فراهم می آورد و موجب آسیب جدی آموزش و پرورش خواهد شد که اثرات منفی آن تا سال ها ادامه خواهد داشت. لذا از حضرتعالی و نمایندگان محترم درخواست می گردد به هر طریق که صلاح می دانند نسبت به اصلاح یا لغو مصوبه فوق اقدام شود تا بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری"افراد بدون حساب وارد آموزش و پرورش نشوند."

 

  مدیران و روسای آموزش و پرورش استان کرمان

 

به اشتراک بگذارید :