22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۰۴ ۱۱:۳۰:۰۵
کد مطلب:  A3CaPb3T
شرکت در انتخابات شوراهای دانش‌آموزی مدارس، تمرین خودباوری و مسئولیت‌پذیری برای دانش‌آموزان است

آیین نمادین برگزاری بیستمین انتخابات شوراهای دانش‌آموزی مدارس ناحیه2 در دبیرستان دخترانه‌ی فرزانگان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش ناحیه2 زنجان، آیین نمادین برگزاری بیستمین انتخابات شوراهای دانش‌آموزی مدارس ناحیه2، با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در دبیرستان دخترانه‌ی فرزانگان برگزار شد.

در این مراسم احمد احمدی معاون آموزش متوسطه‌ی ناحیه2، ضمن تبریک این روز به دانش‌آموزان، گفت: شوراهای دانش‌آموزی فرصتی ممتاز برای مشارکت موثر همه‌ی دانش‌آموزان در تصمیم‌گیری‌های مدارس در حوزه‌ی تعلیم و تربیت، و ایجاد محیطی بانشاط در فضاهای آموزشی است.

احمدی با اشاره به شهامت و روحیه‌ی مشارکت‌جوی نامزدهای انتخاباتی، ادامه داد: شرکت دانش‌آموزان در انتخابات شوراهای دانش‌آموزی مدارس، تمرین خودباوری و مسئولیت‌پذیری برای آنان بوده و در آینده موجب پیشرفت و موفقیتشان در زندگی شخصی و اجتماعی خود، و توسعه‌ی کشورمان خواهد شد.

معاون آموزش متوسطه‌ی ناحیه2 در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جایگاه والای جمهوریت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، افزود: یکی از ویژگی‌های ممتاز نظام ما برگزاری به طور میانگین یک انتخابات در سال، و در تمامی ابعاد از شوراهای اسلامی شهر و روستا تا ریاست جمهوری و ...، بوده، و دامنه‌ی آن حتی تا کوچک‌ترین نهاد اجتماعی کشیده شده و امروز ما شاهد برگزاری بیستمین دوره‌ی انتخابات شوراهای دانش‌آموزی در مدارس هستیم.

 احمدی با اشاره به یاد و خاطره‌ی همیشه زنده‌ی شهیدان انقلاب و 8 سال دفاع مقدس، و همچنین شهدای عزیز مدافع حرم، افزود: امروز امنیت و آرامش کشور ما، و برگزاری انخابات‌های مختلف در سایه‌ی جان‌فشانی‌های این عزیزان است و همه‌ی ما باید قدردان این نعمت بوده و همیشه به یاد این بزرگان باشیم

همچنین سیده خدیجه حسینی مدیر دبیرستان دخترانه‌ی فرزانگان با تشکر از زحمات همکاران خود در برگزاری هر چه باشکوه‌تر این برنامه، گفت: تعداد 28 نفر از دانش‌آموزان نامزد این انتخابات شده و در فضایی عادلانه و بانشاط به معرفی برنامه‌ها و شعارهای خود پرداخته‌اند.

گفتنی است امروز سوم آبان ماه، بیش از 9 میلیون دانش‌آموز در قالب 95 هزار مدرسه در سطح کشور به پای صندوق‌های رای رفته و به نامزدهای مورد نظر خود رای می‌دهند.

به اشتراک بگذارید :