25 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۰۳ ۱۳:۳۸:۳۹
کد مطلب:  3irpkwd1
معاون اموراستان های ستاد همکاری های حوزه وآموزش وپرورش در خرم دره:
تعامل آموزش و پرورش و حوزه های علمیه مهمترین عامل تحقق سند تحول است

حجت الاسلام حسین درودی معاون اموراستان های ستاد همکاری های حوزه وآموزش وپرورش در خرم دره اظهارکرد: تعامل آموزش و پرورش و حوزه های علمیه مهمترین عامل تحقق سند تحول،است.

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان زنجان، جلسه کمیته همکاری حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش خرم دره با حضور حجت الاسلام حسین درودی معاون اموراستان های ستاد همکاری های حوزه وآموزش وپرورش، حجت الاسلام حسینی امام جمعه خرم دره، لعیا جعفری مدير آموزش و پرورش خرم دره و ديگر اعضاي كميته برگزار شد.

در اين دیدار که در محل دفتر امام جمعه شهرستان خرم دره برگزار گردید، معاون اموراستان های ستاد همکاری های حوزه وآموزش وپرورش ضمن تسليت ايام سوگواری امام حسین(ع) و با اشاره به برنامه عملیاتی جامعی که آموزش و پرورش در طول 2 سال شامل 23 زیر برنامه در سطح استان ها اجرا نموده است بیان کرد: این وزارتخانه 7 برنامه عملیاتی مربوط به شهرستان ها دارد که از طریق اداره کل استان ها به مناطق ارسال گردیده است.

حجت الاسلام درودی گفت: رویکرد سند ملی تحول بنيادين آموزش وپرورش،تربیتی و آن هم از نوع تربیت اسلامی می باشد که شامل مفاهیم اساسی و فلسفه تربیت اسلامی و راهکارها در خصوص برنامه هایی که زیرمجموعه تربیت اسلامی قرار می گیرد است که این امر نیز نیاز به صاحب نظران علوم اسلامی دارد.

حجت الاسلام درودی دلیل تشکیل کمیته همکاری ها ی حوزه علمیه و آموزش وپرورش را حمایت یکدیگر در مباحث فرهنگی و عقیدتی بیان کرد و از اجرای دستورالعمل ها و برنامه ریزی در راستای اجرای برنامه ها در سطح شهرستان خرم دره ابراز خرسندی نمود.

 وی تعامل آموزش و پرورش و حوزه های علمیه به عنوان دو نهاد بزرگ فرهنگی کشور را مهم تلقی کرد و عنوان کرد: تعامل آموزش و پرورش و حوزه های علمیه مهمترین عامل تحقق سند تحول،است.

این مقام مسئول اجرای طرح های پیش بینی شده و برنامه ریزی شده را در سطح مدارس با اهمیت تلقی کرد و درباره برنامه ریزی بازدید دانش آموزان پایه‌های دهم از حوزه‌های علمیه، ارائه آموزش‌های لازم توسط طلاب جهت افزایش اگاهی های دینی دانشجو معلمان دانشگاه تربیت معلم، برگزاری گفتمان‌های دینی در مدارس و اجرای طرح یک روز با مسئولان در مدارس امین، ، استفاده از طرح سرباز طلبه در مدارس توضیحاتی ارائه نمود.

در این دیدار حجت الاسلام حسینی امام جمعه شهرستان خرم دره ضمن عرض خیر مقدم و ابراز خرسندی از حضور مسئولین وزارتی در شهرستان خرم دره، از لزوم تعامل در حوزه تعلیم وتربیت با حوزه علمیه و همکاری حوزه و آموزش و پرورش به عنوان یکی از عوامل مهم دستیابی به اهداف آموزشی و تربیتی اشاره کرد.

در این دیدار مدیر آموزش و پرورش شهرستان خرم دره ضمن ارائه گزارشی از فعالیّت‌های انجام گرفته، افزود: رشد فرهنگ دینی در مدارس، از جمله ثمرات مبارکی بود که در اثر این همکاری ایجاد شد که در این زمینه می‏توان این گونه ظرفیتها را توسعه داد.

لعیا جعفری در ادامه افزود: در سند تحول آمده است که همه دستگاهها و نهادها باید به کمک آموزش و پرورش بیایند که در این میان یکی از نهادهای مهم حوزه های علمیه و حصور روحانی در مدارس است.

شایان ذکر است مراسم نماز جماعت ظهر و عصر به امامت حجت الاسلام حسینی و با حضور حجت الاسلام درودی و مدیر آموزش و پرورش در آموزشگاه دخترانه فرزانگان شهرستان خرم دره برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :