16 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۰۳ ۱۳:۲۲:۴۴
کد مطلب:  IAQfPqvf
معاون امور استان‌های ستاد همکاری‌های حوزه‌ وآموزش و پرورش:
مدارس طرح امین سمبل پیوند دین و دانش خواهند بود

معاون امور استان‌های ستاد همکاری‌های حوزه‌ وآموزش و پرورش،درکارگاه آموزشی و جلسه‌ هماهنگی مدارس طرح امین در دبیرستان نمونه دولتی علامه طباطبایی ناحیه دو زنجان گفت:مدارس طرح امین سمبل پیوند دین و دانش خواهند بود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان به نقل از ناحیه دو،کارگاه آموزشی و جلسه‌ی هماهنگی مدارس طرح امین، با حضور ائمه‌ی جماعات مدارس، همکاران حوزه‌ی پرورشی و با سخنرانی حجت‌الاسلام حسین درودی معاون امور استان‌های ستاد همکاری‌های حوزه‌های علمیه و وزارت آموزش و پرورش، در دبیرستان نمونه دولتی علامه طباطبایی ناحیه2 برگزار شد.

در این جلسه درودی  ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره‌ی شهدای مدافع حرم، گفت: مدارس طرح امین، با توجه به اقتضائات زمانی و مکانی جامعه، به دنبال پیوند دین و دانش در حوزه‌ی تعلیم و تربیت هستند.

وی با اشاره به اجرای این طرح در 3500 مدرسه‌ی کشور، ادامه داد: نتایج موفق و درخشان طرح امین موجب رضایت والدین دانش‌آموزان شده و روز به روز مردم خواهان افزایش چنین مدارسی هستند.

معاون امور استان‌های ستاد همکاری‌های حوزه‌های علمیه و وزارت آموزش و پرورش با طرح رهنمودهای مقام معظم رهبری در حوزه‌ی تعلیم و تربیت، افزود: ضمن زمینه‌سازی بیش از پیش برای همکاری‌های صمیمانه‌ی حوزه و دانشگاه، باید بسترهای لازم و مساوی برای سنجش علایق و ادامه تحصیل دانش‌آموزان در حوزه‌ها و دانشگاه‌ها را فراهم کنیم.

‌درودی خاطرنشان کرد: فارغ‌التحصیلان مدارس طرح امین زندگی به سبک قرآنی و سیره‌ی اهل بیت(ع) و ارزش‌های والای انقلابی و نظام مقدس جمهوری اسلامی را فراگرفته و برای مسئولیت‌پذیری در جامعه آماده می‌شوند.

گفتنی است طبق این طرح روحانیون حدود 30 ساعت در مدرسه حضور یافته و به فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی می‌پردازند.

 

به اشتراک بگذارید :